Po Olomouci, Prostějovu a Ostravě se zástupkyně nejmenšího extraligového města postavily v předehrávce 12. kola nejvyšší soutěže v Brně obhájkyním bronzových medailí, týmu Králova Pole. Hosté sice bodově ani herně nepropadli, zápas však nakonec dopadl podle očekávání - třísetovou výhrou Jihomoravanek.

Domácí tým šel hned od začátku úvodního setu do tříbodového trháku, který si po celý průběh sady udržoval a od stavu 21:18 jej při servisu Podhrázké ještě navýšil na 24:18. První setbol sice Sokol odvrátil, druhý už ale znamenal konec jeho nadějí alespoň v této části duelu.

Druhé dějství vypadalo podobně. Brňanky opět držely mírný náskok (8:6, 14:12, 19:17), který se ale soupeři z Hané podařilo v koncovce dotáhnout na rozdíl jediného bodu (20:19). Pak ovšem předvedla šňůru na podání Vyklická a hosté už neuhráli jedinou výměnu.

Ve třetí sadě se Královo Pole ujalo vedení 5:2, Šternberk ale při podání exbrněnské Poláškové srovnal. Sokolky poté držely s domácími krok a dokonce vedly 14:12, domácí tým však okamžitě skóre otočil. Hanačky nakonec nezvládly ani třetí koncovku a od stavu 16:15 už uhrály pouhé dva míče.

„Bohužel jsme ztratili šesté utkání za sebou,“ musel konstatovat šternberský kouč Martin Hroch.

„Spoléháme teď na to, že v polovině ledna nastoupíme do odloženého utkání proti Frýdku, a chtěli bychom uhrát nějaké body také s Přerovem. Pak už se chceme plně soustředit na druhou část. Poslední měsíc byl pro nás tvrdý v tom, že jsme přišli o obě libera, takže jsme se museli popasovat s přihrávkou. Věřím, že ta už se nám zvedá, ale nehraje nám ani druhá smečařka, a tak sestavu točíme a zkoušíme. Zatím se s tím však nemůžeme popasovat. Doufám ale, že už jsme se odrazili od dna a dnešní výkon v určitých částech splňoval parametry, které bychom chtěli mít proti slabším týmům,“ plánuje Hroch.

„Jsem rád, že jsme zápas zvládli za tři body, a že při aktuálním zdravotním stavu bylo družstvo zkoncentrované a od půlky setu vždy lepší. Splnili jsme si náš interní cíl, kterým bylo zvítězit do Vánoc ve všech ligových utkáních. Teď je důležité si oddechnout a zapracovat trochu na kondici. Hráčky musí i přes volno pracovat zodpovědně, aby měly energii na druhou, náročnější část sezóny,“ řekl domácí kormidelník Marek Rojko.

V novém roce čeká Šternberk soutěžní zápas až v pátek 12. ledna, kdy v dohrávce 13. kola přivítá na své palubovce v sokolském derby tým Frýdku-Místku.

VK Královo Pole - TJ Sokol Šternberk 3:0 (19, 19, 17)

Rozhodčí: Kostka, Trumpeš
Čas: 78 minut
Diváků: 150

Královo Pole: Meidlová, Podhrázká, Pištěláková, Peneová, Vyklická, Zburová, libero Vaňková. Střídala: Suchá.

Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libero Janečková. Střídaly: Vrabcová, Šenková, Ambrožová, Hanousková.