Odvetu sehrají oba celky tento čtvrtek od 17 hodin ve šternberské hale Ecce Homo, pak už se volejbalistky Sokola přesunou na prestižní turnaj do francouzského Quimperu.

V Ostravě proti sobě nastoupili oba soupeři v nekompletních sestavách – Šternberk bez velezkušené Jany Napolitano Šenkové, domácí tým zase bez svých reprezentantek. Ostravanky ovládly koncovky prvního a třetího setu (25:23, 25:22), Sokol zase vládl v sudých sadách (16:25, 17:25). Oba celky pak duel po dohodě ukončily bez rozhodujícího tiebreaku.

Sestava Šternberka: Nováková, Borovcová, Janečková, L. Oborná, Hudylivová, Dudová, Kulová; střídaly Němčíková a Kratochvílová.

Po čtvrteční odvetě s Ostravou, která se bude hrát od pěti odpoledne v hale Ecce Homo, se už šternberské volejbalistky začnou chystat na cestu do osmnáct set kilometrů vzdáleného francouzského města Quimper, kde se již potřetí zúčastní zdejšího mezinárodního přípravného turnaje.

„Letos nás čeká nejkvalitnější startovní pole ve srovnání s těmi minulými: finalista švýcarské ligy Aesch a dva účastníci nejvyšší francouzské soutěže – Terville a domácí Quimper. Přestože jsme před dvěma roky celý turnaj vyhráli a vloni skončili druzí, když nás domácí tým během těch dvou let nedokázal ani jednou porazit, bereme vše jako součást přípravy. Máme před sebou dlouhou cestu, silné soupeře a chceme opět úspěšně reprezentovat," uvedl trenér Sokolek Martin Hroch, jenž jako hráč a později i trenér ve Francii působil a díky jehož kontaktům se účast Šternberka v Quimperu podařilo dojednat.

Adam Fritscher