Průběh zápasu však rozhodně nebyl tak jednoznačný, jak by rozdíl dvou soutěží a výsledné skóre odpovídaly. V úvodu prvního setu si hostky rychle vypracovaly uklidňující náskok a několikabodový polštář si i přes řadu chyb udržovaly až do finálního stavu 25:21.

Ve druhé sadě se šternberská hra zlepšila, domácí družstvo nestíhalo a výsledkem bylo vysoké vítězství Sokola 25:13. Jenže ve třetí části duelu prohrával favorit už 14:20 a mohl jen děkovat výborně servírující Nikole Látalové, díky jejíž bodové šňůře to bylo rázem 23:20 a nakonec i 25:22.

„Spokojený mohu být pouze s třísetovým vítězstvím a postupem do čtvrtfinále. Jinak náš výkon nesnesl ligové parametry a omluvou nám není ani to, že jsme měli k dispozici pouze sedm zdravých hráček. Takto bychom v nejvyšší soutěži hodně rychle narazili,“ zlobil se trenér Sokola Jan Drešl.

Jakub Coufal
Coufal bombou a premiérovým gólem trefil Uničovu výhru. Cítil jsem vinu, přiznal

Ve čtvrtek 27. října naskočí Šternberanky i do extraligového kolotoče. V rámci 5. kola nejvyšší domácí soutěže se představí od 17 hodin na palubovce Olympu Praha.

TJ Ostrava B - TJ Sokol Šternberk 0:3 (-21, -13, -22)

Rozhodčí: Spáčil, Košnovský.

Čas: 72 minut.

Diváci: 60.

Ostrava B: Poláchová, Polášková, Gráczová, Ruszová, Adamčíková, S. Koloničná. Libera: Jašková, Planková. Střídaly: Pyrtová, P. Koloničná, Orálková, Karlíková, Uhlářová, Vomáčková.

Šternberk: Ramajová, N. Látalová, Kořínková, Kočetková, Weidenthalerová, Z. Látalová. Libero: Vyjídáková. Trenér: Jan Drešl.