Hanačky, které ještě v předchozím kole téměř sahaly po vytoužené účasti v play-off, potřebovaly v Praze získat alespoň bod, případně doufat v bodovou ztrátu přerovského celku v duelu s Fénixem.

Oba zápasy však skončily 3:0 ve prospěch favorita, a tak na Sokol zbyla v pořadí nejvyšší domácí soutěže devátá příčka.

Domácí Olymp vyrukoval proti Šternberku se svou nejsilnější sestavou a od začátku úvodního setu měl mírně navrch. V první technické pauze vedl 8:6, vzápětí svůj náskok navýšil na 12:8 a soupeře už k vyrovnání nepustil.

Hosté sice ještě snížili na 13:12, závěr sady však patřil pražskému celku, jenž po zásluze zvítězil 25:16.

Druhé dějství bylo o poznání vyrovnanější, lépe je načaly Šternberanky (0:2, 7:8), které však vzápětí opět ztrácely až o tři body (14:11, 16:13).

Naději na vyrovnání měl Sokol ještě v koncovce setu (21:20), následně ale prohrál čtyři výměny v řadě a celou sadu 20:25.

Ani za stavu 0:2 se hostující celek nevzdal a dál usiloval o kýžený bod, jenž by jej posunul do extraligového čtvrtfinále.

Monika Fleischmannová (vpravo)
Skvělý comback reportérky Fleischmannové: Extraliga byla výzva

Ve třetí části zápasu Šternberk vedl 8:5 a 10:9, poté se skóre přelévalo nejtěsnějším poměrem ze strany na stranu a naposledy Hanačky vyhrávaly ještě za stavu 21:22.

V tu chvíli však stejně jako v předchozím setu přišla čtyřbodová šňůra Olympu, po jehož vítězství 25:22 skončila Sokolu sezona.

Zhruba o dvě hodiny později totiž Přerov vyhrál v Brně nad Fénixem 3:0, lepším poměrem setů při shodném zisku bodů přeskočil šternberský tým v tabulce a odsoudil jej k deváté pozici.

„Odehráli jsme poctivý zápas a o našem neúspěchu rozhodlo jen pár chyb v jednotlivých setech. Ten první se lámal zhruba v polovině, další dva až v samotných koncovkách. Přestože Olympu v podstatě již o nic nešlo, nasadil to nejlepší, co měl, a prokázal svou kvalitu,“ hodnotil utkání hostující kouč Martin Hroch, který se krátce ohlédl i za pro jeho tým již čerstvě skončenou sezonou: „Mrzí mě náš vstup do ní, kdy jsme se dlouho hledali a naše výkony i výsledky nebyly dobré. Pak už bylo hodně složité vzniklou ztrátu dohánět. Naopak chválím tým za nadstavbovou část, kdy se nám málem podařilo bodové manko smazat. Nakonec z toho byl férový a vyrovnaný souboj na dálku s Přerovem, který měl v konečném účtování možná i trochu více štěstí,“ konstatoval Hroch.

Nadstavbovou skupinu o sedmé až desáté místo ovládl Olymp, jenž ve čtvrtfinálové sérii play-off změří síly s již jistě druhou Univerzitou Palackého Olomouc.

Osmý Přerov čeká domácí suverén z Prostějova, desátý Fénix Brno míří do ošidné baráže s vítězem první ligy a deváté Šternberanky si jako nechtěný dárek k Mezinárodnímu dni žen nadělily do dalších týdnů zápasové volno.

Volejbalistky VK Olomouc. Ilustrační foto
Volejbalistky Olomouce se v Ostravě vrátily na vítěznou vlnu

PVK Olymp Praha - TJ Sokol Šternberk 3:0 (16, 20, 22)

Rozhodčí: Kvarda, Poláček. Čas: 75 minut. Diváků: 100
Olymp: Kopecká, Melicharová, Šimáňová, Kalhousová, Černá, Šotkovská, libero Stavinohová. Střídaly: Komárková, Kurková.
Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Nováková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libera Janečková, Oborná. Střídaly: Vrabcová, Hanousková.