Od nové sezony povede hanácký tým nový trenér – dlouholetý úspěšný český reprezentant a šternberský rodák Martin Hroch, který se Sokolem podepsal dvouletou smlouvu.

Radomil Juřík zahájil své úspěšné šternberské angažmá v lednu 2011, kdy na lavičce vystřídal Adriána Ferulíka. Ten se ve své původní domovině Slovensku dostal do křížku se zákonem a skončil ve vězení.

Juřík ještě téhož roku zachránil družstvo Sokola v baráži, následující sezonu završil postupem do play off (8. místo).

Následovala další, tentokrát bezproblémová záchrana a devátá příčka a letos sedmá pozice, kterou Sokol Šternberk zopakoval své nejlepší extraligové umístění z premiérové sezony 2009/2010.

„Trenér Juřík nám hodně pomohl, když po Ferulíkovi převzal rozložené družstvo 
a naši druhou sezonu v extralize zachránil úspěšně zvládnutou baráží," upozornil na nelehký začátek manažer šternberských volejbalistek Jiří Zemánek.

„Od té doby se náš tým stabilizoval a bez problémů procházel dalšími třemi ročníky až k zopakování svého zatím největšího úspěchu v podobě sedmého místa. Kouči Juříkovi za vše, co s družstvem dokázal, děkujeme, rozcházíme se v dobrém a určitě se 
s ním ještě oficiálně rozloučíme na začátku příštího soutěžního ročníku," slíbil Jiří Zemánek.

Svěží vítr a nová pětiletka

Od nového trenéra si šternberský manažer slibuje hlavně svěží vítr.

„Pod Radomilem Juříkem tým dosáhl svého vrcholu, nyní je potřeba nastartovat novou pětiletku (úsměv). Pokud budeme mít 
i potřebné sportovní štěstí, slibujeme si další výkonnostní růst spolu s novými potřebnými impulsy," uvažuje Jiří Zemánek.

Zatím ale nechce stavět před nového kouče Hrocha konkrétní sportovní cíle.

„Nevíme, jak bude připravena a posílena konkurence, 
o úkolech pro novou sezonu se můžeme bavit až po prvních přípravných turnajích v létě," řekl manažer šternberského Sokola.

Účastník mistrovství světa

Letos dvaačtyřicetiletý Martin Hroch se narodil ve Šternberku a na postu blokaře hrál postupně v Olomouci, Odolena Vodě, poté jedenáct let působil ve Francii převážně v tamní nejvyšší soutěži 
a vrcholovou hráčskou kariéru završil v Brně.

Na stejném místě zároveň začal s trénováním. Zkušenosti kouče sbíral rovněž ve Francii.

S reprezentací se zúčastnil čtyř evropských a jednoho světového šampionátu.


„A naposledy byl v Brně u juniorek, takže už si vyzkoušel také práci s ženským kolektivem. Ve Šternberku podepsal dvouletou smlouvu, ale věřím, že naše spolupráce bude úspěšně trvat ještě déle," uvedl Zemánek.

Volbu Martina Hrocha kvituje i jeho předchůdce na trenérské židli šternberských volejbalistek.

„Znám ho velmi dlouho, kdysi jsem jej vedl ještě jako dorostence. Je to velmi kvalitní kluk," chválí svého šternberského nástupce Radomil Juřík.

Autor: Adam Fritscher