Proti vysoce favorizovanému Královu Poli Brno odehrály více než vyrovnanou partii, v níž měly dokonce i jeden mečbol, nakonec berou alespoň jeden bod za prohru 2:3, která si však vysloužila potlesk nadšených příznivců.

Královo Pole za sebou vleklo nervozitu v podobě šesti ligových zápasů bez výhry a podle toho i zahájilo úvodní set. Domácí celek šel rychle do vedení, které zvýšil postupně až na 19:10 a až překvapivě snadno vedl po výsledku 25:17. Také druhé dějství dlouho vypadalo pro nadšeně bojující Sokol nadějně, jenže od stavu 20:18 se Brnu povedla pětibodová šňůra, která druhou sadu rozhodla.

Stejná situace se opakovala i ve třetí části duelu: ze stavu 9:6 to bylo rázem 9:15 a zdálo se, že favorit si svůj očekávaný bodový zisk pohlídá. Královo Pole sice třetí dějství opanovalo poměrem 25:12, ale ve čtvrtém nezachytilo servis střídající Kepplové (14:13, 18:13) a muselo se jít do tiebreaku.

V něm už hosté vedli 14:12 a měli dva mečboly, nadšeně bojující domácí celek však třemi body v řadě otočil a sám mohl utkání rozhodnout. Teprve potom Brno zabralo a po třetím proměněném mečbolu se mohlo radovat z přerušení série nezdarů, zatímco domácí tým si připsal alespoň jeden velmi cenný bod.

„Jsme rádi za výhru a ceníme si ubojované koncovky pátého setu. Máme ale stále na čem pracovat," řekl po utkání, po němž nemohl být úplně spokojený, trenér Králova Pole André Christopher Gonzalez.

„Po prohraném utkání převládá zklamání, ale holky se s tím popraly dobře. Měly jsme zraněnou Šenkovou, takže se Sochorcová musela přesunout na smeč a na bloku měla premiéru patnáctiletá Dudová. Bylo vidět, že se soupeř tohoto utkání bál, protože přijel s tím nejlepším z kádru, ale i s bubeníky. Takže atmosféra byla úplně skvělá, jen mě mrzí, že jsme nedokázali zvítězit, protože holky by si to zasloužily," litoval šternberský kouč Martin Hroch.

Ve čtvrtek odehrají volejbalistky Sokola opět před domácím publikem odvetné utkání čtvrtfinále Českého poháru proti Univerzitě Palackého Olomouc.

Úvodní zápas vyhrály tehdy domácí vysokoškolačky 3:0, Šternberk by tedy musel v odvetě uhrát stejný výsledek, aby si vybojoval alespoň naději v podobě zlatého setu.

TJ Sokol Šternberk – VK Královo Pole 2:3 (17, –22, –12, 18, –15)

Rozhodčí: Trumpeš, Peloušek. Čas: 115 minut. Diváků: 180.

Šternberk: Janečková, Bartáková, Ticháčková, Sochorcová Dudová, Oborná, libero: Hronová. Střídaly: Citovecká, Zemánková, Kepplová.

Brno: Vyklická, Onderková, Toufarová, Fieldová, Nováková, Cebáková, libero: Chlumská. Střídaly: Hrazdírová, Nálezková, Uhlířová.

Autor: ADAM FRITSCHER