Podle trenéra Jiřího Teplého jsou šance obou týmů vyrovnané. „Rozhodne momentální forma a psychická odolnost. Ostrava má vcelku zkušený a konsolidovaný kádr. Pokud se vyvarujeme sérií chyb, tak můžeme postoupit. Hlavně musíme uhlídat jejich největší útočnou sílu Útlou,“ plánuje Teplý, podle nějž výhoda případného pátého domácího duelu pro protivníka nehraje roli. „Odhaduji, že k pátému utkání nedojde.“

Po základní části panuje v olomouckém týmu mírná spokojenost. „Máme mladé družstvo, které má větší perspektivu než vloni. Pořád máme rezervy na některých postech nebo typech hráček. Pokud se ale současný kádr podaří udržet, můžeme vybudovat silný tým,“ myslí kouč do budoucna.

Konkrétně zmínil mladé volejbalistky, které se v této sezoně v nejvyšší soutěži teprve rozkoukávají. „Honková ještě vloni hrála krajský přebor a teď je v juniorské reprezentaci. Věřím, že se chytne Simona Janečková. I další hráčky mají velkou budoucnost. Mohou družstvo táhnout, ale ne v sedmnácti,“ poznamenal Teplý.

Čtvrtfinále pro olomoucké volejbalistky začíná 12. března na ostravské palubovce. Série se hraje na tři vítězství a oba kluby se budou v pořadatelství průběžně střídat.

Program čtvrtfinále:

středa 12. března: TJ Mittal Ostrava – SK UP Olomouc, sobota 15. března: SK UP Olomouc – TJ Mittal Ostrava, středa 19. března: TJ Mittal Ostrava – SK UP Olomouc, sobota 22. března: SK UP Olomouc – TJ Mittal Ostrava (případný čtvrtý zápas), středa 26. března: TJ Mittal Ostrava – SK UP Olomouc (případný pátý zápas).