Domácí celek vstoupil do zápasu výborně. Při servisu Langové dokázaly olomoucké volejbalistky uhrát devět míčů v řadě a dostat se tak do slibného vedení.

Hráčky Frýdku však nesložily zbraně a devítibodové manko částečně smazaly až na rozdíl čtyř míčů. Při druhém technickém timeoutu svítilo na ceduli skóre 16:11.

Frýdek i díky několika povedeným blokům držel s univerzitou krok, koncovka už ale patřila domácím hráčkám, které proměnily hned první ze svých setbolů a úvodní sadu získaly poměrem 25:19.

Začátek druhého dějství zastihl hosty ve větší herní pohodě, olomoucká sestava však i přes nepovedený úvod dokázala zabrat a dostala se do vedení 10:6. To si udržela až do stavu 14:13, poté hostující tým vyrovnal a zatlačil domácí volejbalistky do defenzivy.

Do koncovky se šlo za nerozhodného stavu 21:21. Při vedení Frýdku 23:22 zkazila hostující hráčka své podání, následně poslala míč do autu i domácí smečařka Dedíková a nabídla tak soupeřkám setbol. Ten však Frýdek-Místek nedokázal proměnit, i druhý setbol Olomoučanky úspěšně odvrátily.

Nervydrásající souboj nakonec dopadl šťastně pro domácí hráčky – své soupeřky udolaly poměrem 28:26 a i druhý set tak připadl týmu Univerzity Palackého.

Také ve třetí části duelu se lépe dařilo hráčkám Olomouce. Stejně jako v předchozím dějství rychle vedly 10:6 a svůj náskok ještě zvýšily i díky důrazným a přesným smečím Chalcarzové.

Do druhého technického timeoutu šly domácí volejbalistky za stavu 16:9 a po něm už soupeři nedovolily složit ani jeden míč – třetí set získaly poměrem 25:9 a celé utkání tak vyhrály hladce 3:0.

Trenér Olomouce Jiří Teplý si hru svého týmu pochvaloval.

„Dnes jsme hráli dobře, výborný výkon předvedla Gregorová, ale i všechny ostatní hráčky, které mezi sebou výborně komunikovaly. Uhráli jsme i spoustu těžkých balonů a za celý zápas jsme zaznamenali jen dva výpadky: v prvním setu jsme dopustili, aby se na nás soupeř dotáhl, a ve druhém jsme se štěstím uhráli koncovku. Kdybychom neuspěli, mohlo být všechno jinak,“ připustil Teplý.

Trenérka poraženého Frýdku-Místku Alexandra Dedková pro své svěřenkyně slova chvály nenašla.

„Z naší strany to bylo nevydařené utkání. Po ztraceném druhém setu odešla holkám chuť bojovat. Olomoučanky navíc hrály výborně v poli, my jsme nemohly složit míč a z toho pramenily chyby,“ zhodnotila zápas Dedková.

Sedmnácté kolo extraligové soutěže odehrají volejbalistky SK UP Olomouc v sobotu 16. ledna. Soupeřem jim bude suverénní lídr tabulky Prostějov, který zatím zůstává neporažen. Zápas začíná v 17 hodin ve sportovní hale UP.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (19, 26, 9)

Rozhodčí: Z. Grabovský, Renčín. Čas: 69 minut. Diváků: 300.

Sestava Olomouce: Dedíková, Langová, Gregorová, Chalcarzová, Nachmilnerová, Mátlová. Libero: Maléřová. Střídaly: Měrková, Hrabalová.

Sestava Frýdku-Místku: Orlovská, Kojdová, Šímová, Frigmanská, Malá, Mazurová. Libero: Kanovská. Střídaly: Janďourková, Košická, Pavelková, Haškovcová.