„Jsme rády, že to máme za sebou a můžeme jet domů a užít si Vánoce. Bude hezké být zase delší čas doma,“ hlásila blokařka Olomouce Veronika Trnková.

Po výhře 3:1 v Beverenu se vedoucí tým extraligové tabulky přesunul autobusem zpět a v netradičním pátečním termínu vyřídil nekoncentrované soupeřky z Přerova.

„Co jsme předvedli, nebylo naše maximum. Především to není naše maximum v hlavách. Vždycky si řekneme, že budeme bojovat a nebudeme bojácní a pak skutek utek,“ zlobil se trenér Radim Vlček.

V první sadě uhrály Zubřice 15 míčů, ve druhé pak nedokázaly nadějně rozehraný set dotáhnout do dramatické koncovky.

„Když se do toho dostaneme ve druhém setu za stavu 18:16, tak nám přiletí balon zadarmo a spadne nám na zem,“ kroutil hlavou Vlček.

Julie Kovářová (vlevo)
Žádné letadlo. Kovářová si v Olomouci zvyká na autobus i dodávku

Zubřice byly bez šance

Nadšeně hrající volejbalistky Olomouce nedaly soupeřkám ve třetím setu šanci a už za stavu 24:13 se hráčky ze střídačky vrhly slavit na palubovku, leč předčasně.

„To byla kolektivní panika,“ smála se Trnková. Další bod ale její tým uhrál, takže se oslava rychle opakovala.

„Poslední týden byl hodně náročný. Když se vezme cesta do Belgie a zpátky, včera jsme se vrátily odpoledne a dnes jsme měly zápas. Aniž bych chtěla soupeřky nějak shazovat, byly jsme rády, že hrajeme s Přerovem a ne třeba s Prostějovem nebo s Libercem,“ přiznala Trnková.

Přerov favoritky zaskočit nedokázal.

„Olomouc je tým profesionálek se vším všudy, které mají zkušenosti a hrají těžké zápasy. My jsme mančaft, kde máme možná dvě profesionálky – hlavou a myšlením a zbytek se to učí. Profesionální hráčka se ukáže, když do každého utkání dokáže přenést to, co se trénuje. Kdybychom prohráli po nějakém výkonu, tak řeknu, že jsem spokojený, ale teď jsem spíš zklamaný,“ řekl trenér Vlček.

Volejbalistky Olomouce (v modrém). Ilustrační foto
Olomouc má po vítězství v Beverenu nakročeno do čtvrtfinále CEV Cupu

Vysokoškolačky už myslí na Beveren

Olomoucký tým tak důležitý týden zvládl. V extralize dál vládne bez prohry a výhru z Beverenu bude chtít potvrdit v lednové domácí odvětě.

„Výsledek z Beverenu možná vypadal v pohodě, ale s holkama jsme se shodly, že to až tak v pohodě nebylo,“ konstatovala Trnková.

„Osobně jsem čekala, že bude Beveren méně kvalitní, dost mě překvapil, na to, že jsou na osmém místě belgické ligy.“

„Výhra je to cenná, ale pořád se ještě hraje odveta, na kterou se musíme koncentrovat,“ měla na paměti olomoucká blokařka.

Teď už ale přece jen přišel čas na odpočinek.

„V sobotu se chystám domů a během těch pár dnů se určitě nudit nebudu, trénovat začneme zase 27. prosince večer,“ prozradila Trnková.