V Olomouci v prvním setu Šelmy vystrčily drápy a záhy vedly 7:2, ale na jejich nástup dokázaly domácí hráčky reagovat.. Následně bylo skóre vyrovnané až do stavu 19:20. Poté Šelmy nasadily k trháku a ukončily první dějství za stavu 21:25.

„V prvním setu jsme zase nepochopitelně začali zakřiknutě. Soupeř nás zatlačil servisem, neměli jsme přihrávku, takže hra středem nefungovala. Nahrávačka neměla hru srovnanou, nevěděla moc, co má hrát, až po vystřídání nahrávaček se hra uklidnila,“ nechápal domácí kormidelník Hroch.

Vyrovnaný začátek druhého setu dlouho nevydržel, na podání přišla domácí Šmídová a zaznamenala první delší šňůru servisů. Další tlak domácích na podání vyústil do stavu 17:9. A i přes snahu hostů zdramatizovat koncovku, si ji Olomoučanky pohlídaly a zvítězily 25:17.

„Také příchod Kneiflové byl velice pozitivní, protože pomohla na servisu,“ konstatoval Hroch.

Třetí set byl kopií toho druhého, opět byl k vidění velký tlak na servisu až do stavu 12:5. Ani timeouty Brna nepomohly k zastavení domácích hráček, které vyhrály 25:18.

Také třetí dějství zahájila univerzita ve velkém stylu a brzy vedla. Do koncovky čtvrtého setu šly Olomoučanky s vedením 20:16 a náskok si udržely až do konce setu. Po vítězství 25:20 vyhrály Hanačky i celý zápas 3:1.

„Do spokojenosti to má hodně daleko, ale myslím si, že v této sestavě, ve které jsme nastoupili, tak jsme si uhráli svoje a tři body jsme si zasloužili,“ uzavřel. kouč.

Také v dalším ligovém utkání se Olomoučanky představí před vlastním publikem. Ve čtvrtek 21. října budou v odloženém duelu 3. soutěžního kola hostit od 18 hodin Sokol Šternberk.

VK UP Olomouc - VK Šelmy Brno 3:1 (-21, 17, 18, 20)

Rozhodčí: Kubinec, Ištvanech

Čas: 103 minut

Diváků: 230

Olomouc: Babićová, Gambová, Moscická, Štimacová, Šepeľová, Blancová, libero Kulová. Střídaly: Šmidová, Kneiflová.

Brno: Faltínová, Podhrázká, Mikysková, Komárková, Širůčková, Nováková, libero Chevalierová. Střídaly: Mokrá, Borovcová, Pluhařová, Benediktová.