Letos se na ni spolu s realizačním týmem vydalo vinou absencí jen devět hráček vysokoškolského celku, pro něž tak byla obhajoba loňské druhé příčky spolu se spoustou nabytých zkušeností velkým úspěchem.

V západoběloruském Baranoviči, městě se zhruba 170 tisíci obyvateli, čekal na olomoucký tým v úvodu turnaje hraného systémem každý s každým na tři vítězné sety domácí Atlant. A stejně jako vloni Hanačky i přes dlouhou a náročnou cestu svého hostitele zdolaly přesvědčivě 3:0.

Druhá turnajová překážka v podobě běloruského účastníka letošní Ligy mistryň Minčanky Minsk byla ještě těžší, což se projevilo i na konečném výsledku 2:3 v neprospěch Univerzity Palackého.

„Zejména pro čtveřici mladých hráček v našem kádru Hanouskovou, Obornou, Orvošovou a Přibylovou to ale byla velká škola a příležitost k nabrání tolik potřebných zkušeností," konstatoval trenér olomouckého celku Jiří Teplý.

Jeho svěřenkyně pak ještě přemohly další tým běloruské nejvyšší soutěže Grodno 3:1 a na závěr podlehly Brestu 0:3. Z konfrontace se čtyřmi družstvy z kvalitní běloruské ligy tak vytěžily druhou pozici.

„V závěrečném utkání už se projevil náš úzký kádr, s nímž jsme do Baranoviči bohužel museli vinou zranění Andreevové a Dedíkové i předem avizované absence Sajdové odjet. Přesto to pro nás byla stejně jako v předchozích letech velmi kvalitní příprava a zvlášť zápas s Minskem byl z naší strany výborný," chválil Teplý.

Do Baranoviči vyrazily volejbalistky Univerzity Palackého v této sestavě: Cutuková, Hanousková, Košická, Kubínová, Michalíková, B. Oborná, Orvošová, Přibylová, Strušková. Na konci tohoto týdne čeká Hanačky další přípravný turnaj Mizuno Cup v Praze na Olympu a na státní svátek 28. září v 17 hodin atraktivní přátelský duel v olomoucké univerzitní hale proti mistru Číny včetně olympioniček v jeho sestavě.

Adam Fritscher