V prvním utkání Olomouc nedovolila Frýdku-Místku přeskočit hranici 20 uhraných míčů ani v jednom ze třech sad a s přehledem dokráčela k zisku prvního bodu.

„Na zápas se důkladně připravovali, ale úvodní utkání v play-off je vždy ošidné a každý soupeř se v něm chce vytáhnout. To bylo vidět i tentokrát, Frýdek-Místek dobře servíroval a hrál na riziko," všiml si trenér VK UP Olomouc Jiří Teplý a pokračoval: „Naštěstí jsme se ale brzy uklidnili a dva sety byly z naší strany dobré. Pak sice přišel zbytečný výpadek v úvodu třetí sady, holky to však zvládly a po standardním výkonu jsme získaly důležitou první výhru, byť i s trochou nervozity," glosoval kouč Teplý.

Ve druhém střetnutí víkendu Olomouc odstartovala duel sebevědomě a bez větších obtíží získala opět první dvě části hry.

Třetí set se ale nevyvíjel pro vysokoškolačky nevyvíjel dobře, nakonec se ale mohly radovat po výsledku 28:26 ze zisku druhé výhry.

„Zkomplikovali jsme si to sami. Byl to stejné jako v prvním utkání. Po dvou vyhraných setech jsme si ve třetím setu uvědomili, že by bylo dobré začít hrát až za stavu 1:6," ironicky poznamenal k nepříznivému začátku třetí sady lodivod Olomouce Teplý.

„Začali jsme hrát, až když jsme byli v největších problémech, koncovka už byla zvládnutá odpovědně, tak jak bychom si to představovali," uznal kouč Teplý.

Olomoučankám tak zbývá udělat poslední krok k postupu do semifinále.

„Čeká nás třetí zápas, uděláme všechno pro to, aby byl poslední v sérii. A budeme se těšit pravděpodobně na Ostravu, která to má také rozehrané dobře. S našimi výsledky v prvních dvou zápasech jsem určitě spokojený, ve hře je to ještě střídavě oblačno, doufám, že se to ještě někam posune," řekl na závěr Jiří Teplý.