Vysokoškolačky první dva sety jasně prohrály. Třetí dokázaly vyhrát, ale obrat se nekonal.

Ve čtvrté sadě Brňanky zapnuly a bylo z toho vítězství 25:12.

„Nebyl to z naší strany vůbec vydařený výkon," musel přiznat olomoucký trenér Jiří Teplý.

„Na začátku jsme nechali soupeře rozehrát, ve třetím setu jsme se sice trochu zvedli, ale v úvodu čtvrtého setu se Brno díky několika servisům dostalo zpět do pohody. My jsme si nepřihráli, špatně jsme podávali i bránili," kritizoval olomoucký kouč.

Zároveň upozornil na provizorní přípravu.

„Je poznat, že nám chybí herní praxe poté, co jsme nějakou dobu trénovali jen v sedmi lidech. Během zápasu jsme museli dát na blok i reprezentantku Rutarovou, která předtím stála tři týdny kvůli zranění. Sice to pomohlo, ale jen zčásti," konstatoval Teplý.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli dle mých představ a že jsme nic nepodcenili kromě jednoho setu, kdy jsme lehce polevili v koncentraci. Dnes byla z naší strany všechna činnost kvalitně odvedena s minimálními chybami, a za to jsme rádi," uvedl brněnský kormidelník Andre Christopher Gonzales.

Hroch: Dětské chyby jak u kadetek

V Přerově první set patřil Šternberku. Pak už ale zápas ovládla domácí Precheza.

„Do prvního setu jsme nastoupili bez respektu a nervozity 
a hráli jsme to, co máme natrénováno, zatímco Přerov měl viditelně svázané ruce," řekl šternberský trenér Sokola Martin Hroch.

„Od druhé sady jsme pak sice pokračovali v naší hře, ale začali jsme kupit dětské chyby jako v kadetském volejbalu. Domácí navíc protočili sestavu a začali nás přehrávat. Náš tým bojoval po celé utkání, bohužel nás však potopily vlastní chyby," litoval Hroch.

„První set byl nervózní, koncovku jsme ale měli uhrát. Nemohu to však svádět na nervozitu, ostatně celý zápas se nesl v tomto duchu," stručně okomentoval duel domácí kouč Rostislav Hanzelka.