Vysokoškolačky tak již dva týdny trénují bez ostrého soutěžního zápasu. „Je to škoda. Chybí nám potřebný herní rytmus,“ řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Po dlouhé pauze se semifinálová série zase rozjede v nahuštěném programu. „Hraje se v pondělí, ve středu a v sobotu. Podmínky jsou ale pro oba týmy stejné,“ nechce se hanácký lodivod na nic vymlouvat.

Olomoucké volejbalistky v pauze odehrály dvě přípravná utkání. Nejprve ve Vídni podlehly Schwechatu 0:3, ve středu si doma jednoznačně poradily s mistrem Egypta. „Nebyl to žádný zvláštní soupeř. Hráli jsme na čtyři sety a všechny jsme vyhráli. Měli jsme pořebu mít zápasovou zátěž. Alespoň se na palubovce prostřídaly všechny holky,“ vyzdvihl Teplý význam přípravy.

Před zahájením semifinále už vysokoškolačky žádný přátelák neplánují. „Teď už budeme jen mezi sebou trénovat,“ poznamenal Teplý.

Závěr čtvrtfinále s Libercem, přes který Hanačky hladce prošly 3:0 na zápasy, kvůli zranění nehrála univerzálka Mátlová. Teď už je zpátky v plném tréninku. „Doufám, že je v pořádku a budeme v plné síle,“ uvedl Teplý.

Olomoucké volejbalistky v této sezoně hrály s KP Brno již čtyřikrát s bilancí jedné výhry a tří porážek. Zdá se, že oba soupeři na sebe těžko vymyslí nějaké překvapení. „Známe se hodně dobře,“ připustil olomoucký kouč.

Tím pádem si uvědomuje, jaká hra by na soupeře měla platit. „Musíme na ně hlavně zatlačit kvalitním servisem a odtlačit brněnské volejbalistky od sítě,“ prozradil Teplý.