Na polském území vypověděl službu autobus a po jeho opravě se vysokoškolačky dostaly do cíle až ve čtyři ráno. „To se samozřejmě projevilo velmi výrazně na našem prvním utkání, které jsme už v devět ráno hráli s Mogilevem,“ konstatoval olomoucký trenér Jiří Teplý.

Také druhé utkání Hanačky prohrály. „Po hladké porážce 0:3 nás čekal ještě týž den zápas s Minskem. Ten už byl sice daleko vyrovnanější, jednotlivé sety se rozhodovaly až v koncovkách, znovu jsme však prohráli 0:3,“ uvedl Teplý.

Tyto výsledkové nezdary znamenaly, že se olomoucké volejbalistky v šestičlenném turnajovém poli neprobojovaly mezi nejlepší čtveřici, která dál usilovala o nejvyšší stupně. Na Olomouc zbyl duel o konečné páté místo, v němž jediný zahraniční účastník turnaje zdolal juniorský výběr domácího Brestu jednoznačně 3:0.

„I přes celkový výsledkový neúspěch to pro nás byla velmi zajímavá zkušenost, protože běloruská družstva mají v současnosti vysokou kvalitu a střetnutí s nimi naše mladé hráčky rozhodně obohacují,“ upozornil kouč Teplý.

Další přípravný turnaj olomoucký klub hostí od pátku v domácí hale. O pohár rektora bude hrát osm týmů z české, slovenské a běloruské nejvyšší soutěže.