Olomouc vs. Ostrava

Zatímco v základní části vysokoškolačky se severomoravským soupeřem dvakrát prohrály, v nadstavbě už prokletí dokázaly zlomit. Hanačky vyhrály 3:0 a 3:2 a i lepší postavení v tabulce by je mělo pasovat do role mírného favorita.

S tím ale olomoucký trenér Jiří Teplý vůbec nesouhlasí.

„Očekávám vyrovnaný souboj dvou rovnocenných protivníků, který nemá předem favorita," avizuje zkušený kouč.

Olomoucké volejbalistky po hladkém postupu přes Frýdek-Místek nezahálely
a odehrály přípravu proti čínskému mistrovi. Mladé družstvo Tianjinu i bez čínských reprezentantek se ukázalo jako kvalitní protivník, přestože úvodní tři sety prohrálo.

„Domluva zněla, že se utkáme na čtyři sady, takže se pokračovalo i poté, co jsme vedli 3:0. Další set už jsme sice ztratili, ale důležitější je, že jsme si mohli vyzkoušet zase úplně jiný herní styl proti velmi dobrému družstvu plnému vysokých a talentovaných volejbalistek," zhodnotil přínos přátelského zápasu Jiří Teplý.

Teď už ale Hanačky musejí opět přepnout na extraligu. Semifinále s Ostravou může být hodně dlouhé.

„Hodně bude záležet na momentální formě, zdravotním stavu a také sportovním štěstí. Série může být dlouhá a naší výhodou je bezesporu to, že případný pátý rozhodující duel by se hrál u nás doma," konstatoval Jiří Teplý.

Prostějov vs. Olymp

Pražský výběr se s prostějovskými volejbalistkami letos utká dříve, než bylo zvykem. Mitáčovy svěřenky se 
v poslední době praly s Agelkami až ve finále. Nyní se Čadův tým musí s nepříjemným soupeřem poprat už v semifinále.

„Po minulé sezoně Olymp tradičně oslabil, když jeho kádr opustilo několik dalších hráčských opor. Přesto vstoupil do ligy dobře tím, že využil příznivý los. Potom ale přišly zápasy proti papírově silnějším soupeřům, častější porážky a pokles na páté místo. Přesto i z něj dokázal opět postoupit do semifinále, což svědčí o volejbalovém zlepšení Olympu během letošního ročníku," přiblížil prostějovský kouč Miroslav Čada pro klubový web semifinálového soupeře.

Svou sílu dokázal Olymp ve čtvrtfinále, kde se vypořádal
s Pře­rovem, a to beze ztráty setu. S Agelkami se pražský výběr letos střetl jen dvakrát. Obě utkání ale Hanačky zvládly bez větších problémů.

„Oba vzájemné souboje jsme zvládli velice dobře, ovšem to nás nesmí v žádném případě ukolébat. Olymp se tehdy po letním omlazení teprve dával postupně dohromady a z logických důvodů na tom nebyl výkonnostně tak, jak je momentálně. Očekávám, že teď proti nám zahraje mnohem lépe než před těmi několika měsíci," zdůraznil Miroslav Čada.

„Pochopitelně se na Olymp důkladně nachystáme též po taktické stránce, avšak podstatné určitě je, abychom sami byli v co nejlepší formě.
K tomu jsme se v přípravě věnovali jak kondici, tak herním věcem a navíc zařadili dva přátelské duely s Ostravou i čínským Tianjinem," dodal prostějovský kouč.