SK UP Olomouc v dosavadním průběhu soutěže hrál především s týmy z horní poloviny tabulky a dosáhl bilance sedmi výher a tří porážek. Vysokoškoláci dokonce sesadili první Bučovice z vedoucí příčky a první porážku v soutěži mohli připravit i neporazitelným Palkovicím.

„Tyhle dvě družstva na špici zůstanou. Náš kádr je oproti loňsku nový, ale výhra nad prvním svědčí o tom, že se sehráváme,“ řekl trenér Tomáš Michalec.

Právě o víkendu si Hanáci nejprve poradili s Bučovicemi 3:0, v odvetě však prohráli 1:3. „První zápas jsme odehráli bez chyb, ale ve druhém se projevil úbytek sil. Hráli jsme jen v šesti,“ poznamenal Michalec.

S dosavadním průběhem sezony jsou v klubu, který se po loňské sezoně vzdal první ligy, spokojeni. „Hráli jsme se silnými družstvy, takže s třetím místem můžeme být spokojeni. Uvidíme ale, co bude v druhé polovině sezony, protože nám odejdou dva kluci,“ uvedl Michalec.

I přesto chtějí vysokoškoláci zůstat na předních příčkách druhé ligy. „První dva týmy jsou jinde než ostatní. My bychom se chtěli udržet na třetím místě,“ plánuje olomoucký kouč.