Vysokoškolačky tradičně začínají kondiční část v univerzitním tréninkovém středisku. Také tentokrát nabíraly fyzičku při bězích v lese, posilování, pádlování na kánoích, ale i volejbalu na antukovém hřišti.

Soustředění se účastnila všechna družstva olomouckého oddílu. Z áčka žen se do přípravy zapojilo čtrnáct hráček. Chyběly Chalcarzová (individuální příprava), Honková (soustředění s juniorskou reprezentací) a Nachmilnerová (zdravotní potíže).

„Podařilo se nám splnit prakticky vše, co jsme si naplánovali,“ těšilo trenéra Jiřího Teplého. „Vcelku nám i přálo počasí, což je na podobných soustředěních důležité. Program byl náročný a děvčata toho měla v závěru opravdu dost,“ uvedl kouč.

Na turnaj do Dolného Kubína už odjela Nachmilnerová, ale chyběly Dedíková s Mátlovou. „Bylo to pro nás velké oslabení, protože jsme postrádali všechny tři smečařky základní sestavy z minulé sezony,“ podotkl Teplý.

Přesto vysokoškolačky vstoupily do turnaje, jehož zápasy se hrály na dva vítězné sety, výborně. V základní skupině zdolaly běloruský Brest 2:0 a juniorky Brna 2:1. I přes prohru s ruským Krasnodarem 1:2 Hanačky svou skupinu vyhrály a zajistily si účast mezi nejlepší osmičkou z dvanáctičlenného pole účastníků turnaje.

V osmifinálové skupině, která rozhodovala o nasazení družstev pro vyřazovací boje, už se však začala projevovat únava olomouckých hráček po náročném týdnu. Kvůli svalovým potížím se již do bojů nemohly zapojit ani Janečková a libero Maléřová.

I přesto si volejbalistky Olomouce zopakovaly výhru nad Brestem 2:1. Potom ale prohrály po bitvě s polským týmem Bielsko-Biale 1:2 a následně také s českým reprezentačním výběrem juniorek 0:2.

Ve čtvrtfinále SK UP Olomouc narazil na své brněnské rivalky z české extraligy a prohrály 0:2. V boji o páté až osmé místo pak turnajový pavouk do třetice postavil proti vysokoškolačkám běloruský Brest, i tentokrát se z výhry 2:1 radoval celek Olomouce. Poslední bitvu o konečné páté místo potom Hanačky prohrály s českými juniorkami znovu 0:2 a obsadily tak šestou pozici.

Z prvenství se na turnaji radovalo Bielsko-Biale, druhé bylo Brno a třetí běloruský Mogilev.

„Byl to náš první ostrý start po měsíční pauze a těžkém kondičním soustředění. Výsledek není důležitý, i když konečné šesté místo ze dvanácti účastníků vzhledem k řadě absencí beru. Zápasy nám ukázaly řadu věci, před námi je ještě dlouhá cesta,“ hodnotil vystoupení svých svěřenkyň v Dolném Kubíně trenér Jiří Teplý.