U kormidla dojde ke střídání dvou slavných jmen. Novým koučem bude další bývalý český reprezentant a navrátilec z Francie Martin Hroch.

V dubnu se k situaci klub ještě nechtěl vyjadřovat, ani sám Zapletal nevěděl příčinu svého konce.

„Pořádný důvod jsem se nedozvěděl. Možná má Olomouc jinou koncepci a ta moje se jim nelíbila,“ popisoval tehdy pro Deník.

Objevily se dokonce spekulace, zda se na lavičku nevrátí právě Jiří Teplý, kterého Zapletal před dvěma lety nahradil.

Nestalo se a při představení nového kouče Martina Hrocha už Jiří Zemánek důvody neprodloužení Zapletalovy smlouvy poodhalil.

„Vypršel mu kontrakt a my jsme se rozhodli jít jinou cestou. Chceme plně profesionálního trenéra, který se bude věnovat výhradně práci s týmem. Nicméně u nás Petr Zapletal odvedl dobrou práci a hodně nám pomohl před dvěma lety, kdy jsme narychlo hledali trenéra po Jirkovi Teplém, který musel ze dne na den skončit ze zdravotních důvodů. Za jeho práci mu děkujeme,“ popisoval Zemánek.

Zkušenosti z Francie i reprezentace

Nový lodivod Martin Hroch vedl naposledy francouzský ženský celek Quimper, se kterým se snažil o postup do tamní nejvyšší soutěže.

Trenérské zkušenosti má rovněž ze Šternberku, Olympu Praha a v roli asistenta působil u ženské reprezentace.

„Známe jeho práci zblízka z jeho působení právě ve Šternberku,“ zmínil Zemánek.

Právě s tamním klubem má univerzitní celek dlouholeté přátelské vztahy.

Bývalý blokař bere angažmá u Hanaček jako velkou výzvu.

„Dlouhodobě se Olomouc pohybuje v domácí špičce a cílem bude opět útok na přední místa, zisk trofejí a účast v evropských pohárech. Chci se ve své kariéře nadále posouvat a tohle je další krůček,“ hodnotil svůj přesun Hroch.

Výhodou pro něj může být, že některé hráčky již zná z působení právě ve Šternberku.

„Kulovou či Kneifelovou jsem poznal v mladších kategoriích. Nahrávačku Šmídovou jsem do týmu lákal, ale tehdy dala přednost Prostějovu. Nyní se těším na spolupráci se všemi holkami,“ prozradil Hroch, který by měl mít při finálním formování kádru pro příští sezonu důležité slovo.