Osud totiž vysokoškolačkám přiřknul KP Brno. Místo sbírání mezinárodních zkušeností tak Hanačky narazí na soupeře z domácí extraligy.

„Tohle jsme si od startu v pohárové Evropě nepředstavovali. Chtěli jsme raději někoho exotičtějšího,“ neskrýval zklamání olomoucký trenér Jiří Teplý.

Olomoucký klub sice ušetří na nákladech, ale tyto duely mladému týmu nové zkušenosti nepřinesou. „Vůbec nás to nepotěšilo,“ nezastírá Teplý.

Zatímco SK UP Olomouc v uplynulé sezoně získal stříbrné medaile, Brno skončilo třetí. Tým z jihomoravské metropole navíc dlouhodobě patří k domácí špičce, takže postupové šance budou hodně vyrovnané.

„Zatím je ale předčasné o tom mluvit. Kádry na příští sezonu se teprve tvoří, takže se postupové šance dají těžko odhadovat,“ přiznal olomoucký kouč. Úvodní zápasy prvního kola Vyzývacího poháru jsou na programu 11. nebo 12. října, odvety se odehrají o týden později.

Olomoucké volejbalistky si během července dopřávají volna. Příprava odstartuje na začátku srpna kondičním soustředěním na Pastvinách. Kádr českého vicemistra zatím nedoznal výraznějších změn. Základní sestava zůstává ve stejném složení, z klubu odešla Markéta Janečková a Martina Mrázková.