Favorit nastoupil v nejsilnější sestavě a úvodní sada podle toho vypadala (25:13). Také ve druhém setu vedly Vysokoškolačky jasně 20:13. Pak ale olomoucký kouč Jiří Teplý poslal na hřiště náhradnice a nadšeně bojující domácí tým začal stahovat. V koncovce se však prosadila větší zkušenost extraligového týmu.

Ve třetím setu se v olomoucké sestavě opět objevily náhradnice a začalo drama. Litovel vedla 17:13 a ještě 19:16, po příchodu hostující kapitánky Gregorové na servis však Vysokoškolačky otočily na 23:19 a vítězství už si nenechaly vzít.

„Domácí hráčky předvedly snaživý a bojovný výkon,“ pochválil soupeře Teplý, který v Litovli začínal svou trenérskou dráhu. „My jsme v prvním setu hráli odpovědně, potom ale z naší strany přišlo podcenění a ztráta koncentrace a úroveň hry šla dolů.“

„Jsme spokojeni. Sehráli jsme kvalitní zápas, přišli diváci. Mohli jsme aspoň jeden set favoritovi vzít,“ hodnotila za pořádající oddíl Zlata Hubáčková, vedoucí družstva.

Trenér Olomoučanek zároveň přiznal, že pohárové utkání bral také jako trénink před dnešním extraligovým duelem se Střešovicemi. „Ty jsme sice v Praze porazili, ale jde o houževnatého protivníka, na něhož se musíme dobře připravit. Svou sílu naznačil už v předešlých zápasech,“ poukázal Jiří Teplý na prohry Střešovic se Slavií a Brnem až v tiebreaku.

V pohárovém čtvrtfinále čeká Olomouc extraligový soupeř z Frýdku-Místku. Hrát se bude v prosinci systémem doma venku.

TJ Tatran Litovel - SK UP Olomouc 0:3 (-13, -21, -22)


Sestava Olomouce:
Dedíková, Piňosová, Gregorová, Chalcarzová, Nachmilnerová, Mátlová libero: Maléřová. Střídaly: Honková, Oborná, Mrázková, M. Janečková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika