O postupujícím do finále tak bylo rozhodnuto. „Začali jsme zaskočeně a opatrně,“ okomentoval vlažný úvod olomoucký trenér Jiří Teplý. V následující sadě prostějovské volejbalistky vedly už 19:16. Poté se ale vysokoškolačkám zadařilo několik bloků a domácí tým zvítězil 25:23.

V dalším dějství ale už favorit otočení výsledku nepřipustil. Ve třetím setu domácí hráčky udržely vyrovnané skóre do stavu 14:14. Poté ale VK Prostějov získal pětibodový náskok a sadu dovedl do vítězného konce.

Také ve čtvrtém dějství se olomoucké volejbalistky pokusily zápas zdramatizovat. Dotáhly se na 19:20, koncovka však znovu patřila favorizovanému tý­mu. „Podali jsme dobrý výkon. Dojem kazí velké množství špatných servisů,“ hodnotil prostějovský asistent Pavel Galíček.

Ambiciózní extraligový nováček tak má nakročeno k zisku Českého poháru, jehož finále se odehraje právě v Prostějově. „Doufám, že pohár dotáhneme do vítězného konce a přijde nás podpořit hodně diváků,“ dodal Galíček.

SK UP Olomouc – VK Prostějov 1:3 (–16, 23, –20, –21)


Čas: 86 minut. Diváci: 300. Rozhodčí: Blažek, Pavelek.
SK UP Olomouc: Mátlová, Nachmilnerová, Gregorová, Dedíková, Chalcarzová, Langová, libero Maléřová. Střídaly: Piňosová, S. Janečková. Trenér Jiří Teplý.
VK Prostějov: Gönciová, Sajdová, Krupníková, Soaresová, Gálíková, Gogolová, libero Fraňková. Střídaly: Minářová, Kadlecová, Měrková, Vivi. Trenérka: Táňa Krempaská.
PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika