Hanačkám k postupu stačilo získat jediný set, nebo alespoň 57 míčů. Možná i s tímto vědomím nezačaly domácí hráčky dobře a úvodní sadu prohrály 20:25.

Ve druhém dějství už ale vysokoškolačky zabraly a po vyrovnaném průběhu se díky zlepšené koncovce radovaly z vítězství 25:21, a tedy i z jistoty postupu.

V dalším průběhu utkání, v němž už o nic nešlo, prokázaly větší vůli k výhře hostující volejbalistky a zápas plný nepřesností na obou stranách dovedly do vítězného konce.

„Vyhrát jsme určitě moc chtěly, ale tentokrát se nám vůbec nedařilo,“ přiznala olomoucká smečařka Markéta Janečková. „Nevycházel nám hlavně příjem a nic jsme nezablokovaly.“

Kouč vysokoškolaček Jiří Teplý upozornil na fakt, že po vyhraném setu dal v sestavě příležitost i hráčkám z lavičky a po zdravotní pauze se vracející univerzálce Mátlové.

„Utkání bylo plné nepřesností. My jsme podali vlažný výkon, ale co je hlavní, postup jsme si pohlídali,“ těšilo i přes prohru Teplého.

SK UP Olomouc – Frýdek-Místek 1:3 (-20, 21, -21, -21)


Rozhodčí: Pecháček, Došlík. Diváci: 100. Čas: 101 minut.
Olomouc: Dedíková, Mátlová, Gregorová, Chalcarzová, Nachmilnerová, S. Janečková. Libero: Maléřová. Střídaly: Chromečková, Piňosová, M. Janečková, Honková.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika