Tým kouče Jiřího Teplého k úvodní tréninkové jednotce nastoupil od 17 hodin ve sportovní hale Univerzity Palackého Olomouc. Po funkčních testech na Fakultě tělesné kultury UP se družstvo hned následující den přesová ke kondičnímu soustředění do východočeských Pastvin.

Trenéru Jiřímu Teplému se na úvodním tréninku hlásilo patnáct hráček.

„Chybí pouze nemocná Nachmilnerová, Chalcarzová se zatím připravuje individuálně a Honková je na reprezentačním srazu juniorek,“ vyjmenoval absence Teplý.

„Naopak hned od začátku s námi budou obě posily Minářova s Povrazníkovou. V první fázi přípravy se zaměříme hlavně na nabírání fyzičky. Chybět nebude ani volejbal, ale spíše doplňkově,“ podotkl Teplý.

Z Pastvin, kde Olomoučanky čekají již tradičně vedle běhání a posilování i tréninky na kanoích, pojede tým na mezinárodní mistrovství Slovenska na antuce do Dolného Kubína.

Další přípravný turnaj odehrají vysokoškolačky 22. až 24. srpna ve slovenské Senici. Ještě předtím je ale čeká další porce nabírání fyzické kondice ve Vysokých Tatrách.

„Vysokohorské soustředění se nám vloni velmi dobře osvědčilo,“ řekl kouč Olomouce. „Na turnajích budeme zase zkoušet nové hráčky včetně několika loňských juniorek a také pracovat na postupném sehrávání celého týmu,“ dodal Jiří Teplý.

Program srpnové přípravy olomouckých volejbalistek:
1. srpna: zahájení přípravy, funkční testy na FTK UP, 2. – 7. srpna: kondiční soustředění v Pastvinách, 8. – 10. srpna: turnaj v Dolném Kubíně, 18. – 21. srpna: kondiční soustředění ve Vysokých Tatrách, 22. – 24. srpna: turnaj v Senici.