Hanačkám se úvod do sezony nadmíru vydařil, když v dosavadních třech zápasech ztratily jediný set. Prodloužit vítěznou sérii i proti Slavii by nemělo být nereálné. Pražský celek zatím dvakrát vyhrál, ale Liberec a Střešovice udolal až v tie breaku, zatímco vysokoškolačky si se stejnými soupeři poradily jednoznačně 3:0. „Začátek sezony ale obvykle bývá trochu upracovanější,“ varoval olomoucký trenér Jiří Teplý.

Olomoucké volejbalistky na Slavii narazily v přípravě na domácím Poháru rektora. Sešívaný tým už vedl 2:0, ale pořádající oddíl zápas otočil. „Teď to bude něco podobného. Slavia má houževnaté družstvo. Bude to vyrovnaný zápas,“ předpokládá Teplý.

Extraliga se v této sezoně vyrovnala, za což mohou odchody zkušených hráček. Jen Slavii se rozpadla osa týmu ve složení Havelková (italská liga), Mitáčová (rakouská), Adlerová (španělská) a těhotná Koloušková.

Soupeř je však i nadále silný. „Pokusíme se vyhrát,“ říká Teplý, kterému kvůli nataženým vazům v koleni bude chybět Chromečková.

Utkání čtvrtého kola extraligy volejbalistek mezi SK UP Olomouc a Slavií Praha začíná v sobotu 27. října ve sportovní hale v 16 hodin.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika