V koncovce vyrovnaného úvodního setu si hostující tým vypracoval čtyřbodový náskok 24:20 a čtvrtý setbol proměnil. Ve druhé sadě Hanačky vedly 19:16. Koncovku však Hanačky nezvládly, prohrály ji 2:9 a soupeř po výhře 25:21 vyrovnal.

„Zápas jsme rozehráli celkem slušně, jenže od stavu 19:16 ve druhém setu na nás přišla obrna, hráčky zkřečovatěly a začaly dělat velké množství chyb,“ prohlásil trenér Olomouce Jiří Teplý. „Soupeř hrál dobře v obraně, zejména v poli. My jsme navíc zkazili příliš mnoho servisů.“

Olomoucké trápení pokračovalo i ve třetí části duelu. Ostrava ze stavu 9:8 utekla na 20:10 a zdálo se být rozhodnuto. Hosté se pak sice vrátili do hry díky šňůře podání Chalcarzové, při které snížili na 18:20, v koncovce se však znovu prosadil Mittal.

„Soupeř byl lepší,“ myslela si olomoucká univerzálka Simona Janečková. „My jsme mu ale k výhře pomohly množstvím vlastních chyb.“

To se potvrdilo i ve čtvrtém setu, o jehož výsledku rozhodla ostravská šestibodová šňůra ze stavu 14:15 na 20:15. V závěru vysokoškolačky s vývojem utkání nedokázaly nic udělat.

Základní část extraligy zakončí olomoucké volejbalistky ve čtvrtek 28. února od 17 hodin domácím zápasem s Olympem Praha.