Derby se vyvíjelo ale jako na houpačce. Už první set jste měly jednoznačně rozehraný, ale při stavu 16:11 najednou přišel výpadek…

Ze začátku jsme se do vedení dostaly až moc lehce. Holky z Přerova se postupně rozehrály, což nás zaskočilo, set jsme do vítězného konce nedotáhly.

Poté ale přišel druhý jednoznačný set, ve kterém Přerov uhrál jen jedenáct míčů. Dalo by se očekávat, že soupeř na tom bude špatně, ale naopak v následující sadě dlouho vedl.

Zatlačily nás servisem a my jsme si nedokázaly přihrát. Nic jiného nám ale nezbývalo, než soupeře zatlačit, a povedlo se to.

V koncovce třetího setu jste ale skóre otočily, což byl zřejmě rozhodující moment celého zápasu?

Určitě. Zápas byl jak na houpačce. Nakonec jsme to ale zvládly.

Vítězství v derby bylo důležité i vzhledem k tomu, že umístění na čtvrtém místě po základní části máte stále ve své moci. O víkendu vás navíc čeká klíčový zápas v Ostravě.

Ostrava je hodně nepříjemná a nám se proti ní nedaří. Doufám, že se nám tento zápas povede.

Ve druhém setu jste dostala prudkou smeč přímo do hlavy. Zdálo se ale, že jste se po takové ráně hned oklepala?

To se stává. (smích) To je v pořádku. S tím se musí počítat.

Hrajete na liberu, které by mělo spoluhráčky burcovat. Vy jste ale až moc klidná.

Bylo mi to vytýkáno. Vím o tom, ale je to moje povaha. Já se nezměním. Vím, že je to ve volejbale chyba. Snažím se s tím vyrovnat jinak a zaměřit se na jiné přednosti. U mě je to těžké. Vím o tom.

Do konce základní části zbývají poslední dvě kola, pak následuje play-off. Jaké máte cíle pro vyřazovací část extraligy?

Jsme schopné se umístit do čtvrtého místa. To je můj názor. Ale naše hra má určité výkyvy. Když se srovnáme, nebudeme mít takové houpačky jako teď proti Přerovu, jsme schopny postoupit do semifinále.

Střed extraligové tabulky je hodně vyrovnaný. Jakého soupeře byste si pro čtvrtfinále přály?

Podle mého názoru by nám více vyhovovala Slavia. Proti Ostravě hrajeme těžce.

Přečtěte si také:

Teplý: Soupeře podlomila koncovka třetího setu

Olomoucké volejbalistky porazily v derby Přerov