Úvodní set byl zpočátku vyrovnaný a do koncovky lépe za stavu 15:12 vstupovalo domácí družstvo. Jenže Olomoučanky otočily na 18:16 ve svůj prospěch a nakonec se radovaly z výhry 25:18.

Ve druhé sadě měla dlouho mírně navrch univerzita, Přerov sice srovnal na 18:18, ale v koncovce opět selhal a po porážce 19:25 už prohrával 0:2.

„Úvod byl nervózní se spoustou chyb na obou stranách, ale soupeř výkonem disciplinovanějším, taktičtějším a lepším hlavně v obraně uhrál koncovky obou prvních setů,“ konstatoval přerovský trenér Juraj Mišík.

Ve třetím dějství to dlouho vypadalo, že se duel chýlí k rychlému konci. Vysokoškolačky vedly 8:3 a 16:11, domácí celek však v obou případech dokázal pětibodové manko smazat.

V závěru pak nadšeně bojující Přerovanky díky vítězství 25:22 snížily na 1:2.

„Celý zápas jsme měly poněkud problémy na přihrávce a ve třetí sadě se to vyhrotilo. Soupeř neměl co ztratit, přidal na servisu a pak už to bylo obtížné zvrátit,“ poznamenala olomoucká smečařka Petra Chalcarzová.

Euforie vydržela přerovským volejbalistkám i v úvodu čtvrté části, v níž vedly 7:2 a ještě 15:12. Univerzita ale postupně snižovala, kolem stavu 16:16 převzala iniciativu a zápas dovedla do vítězného konce.

„Po zlepšení ve třetím a na začátku čtvrtého setu jsem věřil v obrat, ale hosté nás znovu disciplinovaným výkonem přehráli a zaslouženě zvítězili,“ uznal Mišík.

Trenér Olomouce Jiří Teplý byl rád, že jeho svěřenkyně uhrály úvodní dvě sady v koncovkách i přes nervózní vstup do střetnutí.

„Pak jsme ale začali dělat hodně nevynucených chyb, soupeř se dostal do hry a snížil. Naštěstí jsme se chytli v polovině čtvrtého setu,“ oddechl si Teplý.

V základní sestavě Přerova se objevila dlouholetá olomoucká hráčka Martina Mrázková, která do týmu regionálního rivala přestoupila před začátkem sezony.

„Byl to pro mě zvláštní pocit. Byla jsem na jedné straně nervózní, ale také jsem se chtěla předvést v dobrém světle,“ prozradila dnes už přerovská blokařka Mrázková, podle níž byly příčinou porážky jejího nového celku zbytečné chyby v koncovkách setů.

V sobotu čeká olomoucké odbíjenkářky od 17 hodin domácí souboj s Ostravou, tedy s dalším celkem, který má stejně jako Univerzita Palackého dosavadní extraligovou bilanci pěti výher a jediné porážky.

PVK Precheza Přerov – SK UP Olomouc 1:3 (-18, -19, 22, -20)

Rozhodčí: Gall, Došlík.

Sestava Přerova: Míčková, Kotounová, Mrázková, Dřímalová, Hrabalová, Dýčková. Libero: Kapavíková. Střídaly: Chromečková, Zápotočná, Baštanová, Zajícová

Sestava Olomouce: Dedíková, Gregorová, Chalcarzová, Měrková, Piňosová, Honková. Libero: Maléřová. Střídaly: Mátlová, Langová

(spo)