Přihrávající smečařka či univerzálka míří na Hanou z klubu, který ve slovenské nejvyšší soutěži žen stejně jako Olomouc vybojoval stříbrné medaile. I v tomto případě se jednalo o překvapivý úspěch, protože družstvo ŠOG Nitra je celkem složeným ze studentek sportovního gymnázia.

A teprve devatenáctiletá Povrazníková v něm plnila roli lídra a tahouna.

„Jedná se o mladou hráčku, ale s takovými jsme u nás zvyklí pracovat,“ nebojí se nedostatku zkušeností nové posily trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý.

„V Olomouci bude studovat vysokou školu, takže podepsala delší smlouvu právě na dobu studií. Připravovat se s námi začne už na kondičním soustředění ve východočeských Pastvinách,“ dodal Teplý na adresu 184 centimetrů vysoké útočnice z Levice.

Příchodem Ivany Povrazníkové by měl být olomoucký kádr pro novou sezonu uzavřen.

„Přál jsem si získat jednu nahrávačku, což se podařilo přestupem Barbory Minářové. Druhým postem, na kterém nás tlačila bota, byla právě pozice univerzálky nebo v případě potřeby smečařky. Pokud se nestane nic neočekávaného, tak by měla být Povrazníková posledním příchodem tohoto léta,“ zmínil kouč vysokoškolaček.

Úspěšný tým, který v uplynulé sezoně šokoval postupem přes vysoce favorizovaný Prostějov v semifinále play-off, opustily pouze dvě hráčky z širšího kádru, Martina Mrázková a Markéta Janečková.

Jinak družstvo zůstává pohromadě i pro nový extraligový ročník. Ten Hanačky zahájí v sobotu 27. září v Praze na palubovce Střešovic.

(spo)