Na začátku utkání měl překvapivě navrch domácí tým. „Dostali jsme se pod tlak po výborném servisu domácích, po němž následovala neskutečná obrana,“ ocenil hru soupeře prostějovský kouč Miroslav Čada.

Úvodní dějství rozhodl servis Sajdové, při němž vysokoškolačky odskočily na 17:12 a koncovku již uhrály.

Ve druhém setu se však karta rázem obrátila. Ze stavu 6:4 Modřanky otočily na 7:16 a domácím dovolily uhrát jen třináct bodů.

„Podstatně hůř jsme servírovali a soupeře jsme dostali do hry,“ posteskl si olomoucký kouč Jiří Teplý.

Prostějovským volejbalistkám se navíc vyplatily změny v sestavě, když Kubínová nahradila Novákovou a Bramborová Hrončekovou.

„Ku prospěchu bylo prostřídání nahrávaček. Lepší nahrávkou a útokem Velikiy jsme se postupně zlepšili,“ pochvaloval si Čada.

Vyrovnání ale olomoucké hráčky nepoložilo.

Ve třetím setu se o každý míč bojovalo až do stavu 16:15. Poté však Modřanky při servisu Ssuschke odskočily na čtyřbodový rozdíl, který v koncovce udržely.

Podobně vypadalo i následující dějství. Vysokoškolačky vedly 19:17, ale pak se olomoucké útoky několikrát rozbily o prostějovský blok a favorit vyhrál 25:21.

„Měli jsme horší přihrávku, takže soupeř měl již postavené bloky,“ řekl Teplý.

„Rozdíl byl patrný hlavně v útoku. Olomouc držela Chalcarzová, kdežto my jsme měli útok dobrý od tří hráček,“ vyzdvihl Čada.

Finálová série pokračuje třetím zápasem v sobotu v Prostějově.

SK UP Olomouc – VK Modřanská Prostějov 1:3 (19, –13, –21, –21)

Rozhodčí: Vojtíšek, Trumpeš. Čas: 98 min. Stav série: 0:2.

Olomouc: Esina, Sajdová, Gregorová, Viestová, Dedíková, Chalcarzová, libero Maléřová. Střídaly: Honková, Mátlová, Nachmilneroá. Trenér: Jiří Teplý.

Prostějov: Velikiy, Nováková, Ssuschke, Lipitzer, Hrončeková, Artmenko, libero Tomanová. Střídaly: Bramborová, Kubínová, Soares. Trenér: Miroslav Čada.