Univerzita pustila soupeře do vedení pouze v úvodu prvních dvou setů. V obou případech však domácí hráčky maximálně čtyřbodovou ztrátu brzy smazaly a bez potíží dokráčely k vítězství. Ve třetím dějství Hanačky od stavu 17:14 neztratily ani bod a mohly se radovat ze zasloužené výhry.

„Přišlo hodně lidí a holky hrály velmi dobře, takže to bylo super,“ radovala se po utkání střídající blokařka Olomouce Renáta Langová.

„Olymp dnes zůstal daleko za očekáváním, asi byly ještě duchem v autobuse, což ale pro nás bylo jen dobře. Doufám, že nám forma vydrží, budeme dál předvádět hezký volejbal a vyhrávat,“ usmála se Langová.

Oba trenéři si nemohli po zápase vzpomenout, kdy vůbec Univerzita Palackého zdolala Olymp naposledy, jestli před pěti, nebo šesti lety.

„Na našem výkonu není moc co hodnotit, byli jsme horší ve všech směrech,“ konstatoval lakonicky kouč Pražanek Stanislav Mitáč. Jeho olomoucký protějšek Jiří Teplý přiznal, že očekával těžší střetnutí.

„Po rozpačitém začátku jsme se rozehráli a do stavu 20:11 předváděli nejlepší volejbal v utkání. Potom jsme se trochu lekli možného vítězství a nechali soupeře rozehrát, což se projevilo i na začátku druhého setu. Pak jsme zkvalitnili servis, omezili chyby, a to nám vydrželo prakticky až do konce zápasu. Pořád jsme byli o pár bodů nad soupeřem, který vypadal, že s tím snad ani nechce něco udělat,“ nabídl svůj pohled na duel Teplý.

V sobotu od 19 hodin vstoupí olomoucké volejbalistky do evropského poháru Challenge Cup utkáním v Brně s domácím družstvem Králova Pole. Odveta se bude hrát v pátek 17. října od 17 hodin ve sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci-Lazcích.

Ještě předtím se vysokoškolačky představí příští středu v rámci dalšího extraligového kola v Liberci. (spo)

SK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:0 (19, 21, 14).

Rozhodčí: Došlík, Trumpeš. Čas: 76. Diváků: 500.

Olomouc: Dedíková, Piňosová, Gregorová, Chalcarzová, Janečková, Měrková, libero: Maléřová, Střídala: Langová.

Olymp: Preslová, Jakubšová, Sládková, Kvapilová, Šmídová, Kallistová, libero: Zoulová. Střídaly: Halbichová, Nejmanová, Bonnerová