Vysokoškolačky neproměnily ani další dva setboly. Tento moment je srazil zcela na dno a Pražanky zápas v pohodě dovedly do vítězného konce. „Balon jsem ale určitě netečovala,“ zapřísáhala se Mátlová.

Tento sporný moment hodně ovlivnil celý zápas.

Jestli celý zápas, to nevím, ale třetí set určitě.

Zápas s Olympem byl hodně vyrovnaný. Co rozhodlo ve prospěch hostujícího týmu?
Hlavně jsme dělaly zbytečné chyby. Hrály jsme dobře, ale místy uděláme šňůry zbytečných chyb především v koncovkách setů.

V závěrečných kolech základní části jste odehrály vyrovnaná utkání s týmy z horní poloviny tabulky, ale vždy jste těsně prohrály. V čem hledat příčinu?
Především bychom potřebovaly ještě jednu zkušenou hráčku. Jsme poměrně mladý tým, ve kterém je zkušenější jen Petra Chalcarzová. Potřebujeme další hráčku, která by nás víc podržela. Jinak děláme takové zbytečné výpadky.

Osobně soupeře trápíte svým razantním servisem. Proti Olympu jste ale nepokazila snad jen dvě podání.
No, to jsem si už myslela, že budu raději podávat spodem. (smích) Vůbec jsem si nevěřila, potřebovala jsem vystřídat na podání.

Máte za sebou základní části, ve které jste obsadily páté místo. Jak tento výsledek hodnotíte?
Páté místo je docela dobré vzhledem k tomu, na jakého soupeře narazíme ve čtvrtfinále. Ostrava by nám měla vyhovovat víc než Olymp.

Přitom s Ostravou jste v této sezoně dvakrát prohrály?
To ano. Ale v předchozí sezoně, když jsme hrály s Ostravou ve skupině o udržení, tak jsme se na ni chytly a hodně jsme se vyhecovaly.

Prohlédněte si video ze zápasu Olomouc vs. Olymp Praha