„Rozhodovala jsem se tři dny. Měla jsem i pár jiných nabídek, ale jsem známá tím, že nechci daleko od domova,“ řekl olomoucká opora.

V letní přestávce jste se opět věnovala plážovému volejbalu. Jak hodnotíte beachovou sezonu?
Vyměnila jsem spoluhráčku. Už jsem nehrála se sestrou, která je velice mladá, ale s Ilonou Šotkovskou, což je beachvolejbalová matadorka. V sérii turnajů českého poháru jsme většinou obsazovaly páté nebo šesté místo. Do horní čtyřky se dalo dostat velmi těžko. Konkurence u nás je velká, takže páté místo na áčkových turnajích pro nás bylo vždy velkým úspěchem. Na mistrovství republiky se nám to ale nepovedlo, když jsme skončily sedmé. I tak to nebyly špatné výsledky.

Navíc jste startovala i na několika turnajích v Polsku.
S Ilonou Šotkovskou jsme byly na jednom turnaji polské série. Pak jsme startovaly v Gdaňsku na satelitu, což je také svým způsobem turnaj Světové série. Není to ale ten nejvyšší turnaj spíše challenger. S Evou Weissovou jsem před dvěma týdny hrála na turnaji Světové série v Myslowicích. Pro mě to bylo první oťukávání na této úrovni. Nepostoupily jsme z kvalifikace, když jsme prohrály rozhodující zápas. Finská dvojice se dala porazit, ale s Evou Weisovou jsme ještě nebyly sehrané. Úroveň turnaje sice byla po olympiádě nižší, ale nebyla úplně špatná.

Kterého výsledku z letní sezony si nejvíce ceníte?
Těžko říct. Asi pátých míst ze Sony Ericsson Cupu, kde byla kvalitní konkurence.

S extraligovým týmem jste tak neabsolvovala celou letní přípravu.
Nebyla jsem jen na prvním kondičním soustředění na Pastvinách.

To jste musela být ráda?
(smích) To byla. Zapojila jsem se, když se hrál první přátelák s Odincovem. Pak jsme jely na kondiční soustředění do Tater a dva turnaje.

V Olomouci jste podepsala novou smlouvu na další dvě sezony. Jak dlouho jste se rozmýšlela?
Rozmýšlení bylo po pravdě asi třídenní. S vedením klubu jsme se domlouvali na podmínkách smlouvy, což probíhalo formou diskuze. Měla jsem si to rozmyslet během dvou dnů, ale už zpočátku jsem si uvědomovovala, že to není špatný návrh.

Předpokládám ale, že po loňské úspěšné sezoně jste dostala více nabídek?
Pár nabídek jsem měla. Ale jsem známá tím, že nechci daleko od domova, což je problém. Manažeři klubů už to o mě asi vědí. Nabídky jsem měla, ale s Olomoucí jsem byla ústně domluvená od dubna. Tím pádem jsem nabídky odmítala.

Můžete prozradit, jestli se jednalo také o nabídky ze zahraničí?
Jen Slovensko.

V loňské sezoně jste získaly překvapivé extraligové stříbro. Nyní budete na tento výsledek navazovat, což bude asi hodně těžké?
Neříkám, že jsme v uplynulé sezoně nebyly kvalitní družstvo. Současně to ale byla souhra příznivých okolností v semifinále proti Prostějovu. Série se hrála zrovna v době, kdy jsme byly na vrcholu výkonnosti a také trocha štěstí k tomu trochu přispěla. Právě si říkám, že vyhrát není až tak těžké, ale obhájit ten výsledek je daleko těžší.

Dá se ale odhadovat, že v příští sezoně by olomoucký kádr měl být silnější než vloni?
Myslím, že máme velkou výhodu v tom, že třetí rok hrajeme ve stejné sestavě. Holky mají odehranou o další extraligovou sezonu víc. Jsou o rok starší a zkušenější. Našim cílem je určitě postup do semifinále.

Jak jste přes léto sledovala posilování konkurenčích týmů?
Já jsem Prostějovák. To je docela malé město a hned se vše roznese o posilách ve volejbale a basketu. Pak jsem ještě sledovala Brno.