V úvodu dokonce vysokoškolačky vedly 8:0 a navrch měly až do stavu 21:19. Pak ale domácí tým skóre otočil. „Začaly jsme nervózně a s řadou chyb, s tím jsem ale po předchozí fyzické přípravě počítala,“ vysvětlila prostějovská trenérka Táňa Krempaská pozvolnější začátek.

Ve druhém dějství kraloval na hřišti domácí tým, jenž od začátku vedl a nakonec povolil univerzitě uhrát pouhých 14 bodů. „Bylo to způsobeno útlumem po prohrané koncovce první sady,“ tvrdil po utkání kouč Olomoučanek Jiří Teplý. „Soupeř šel do zápasu jako velký favorit, nám navíc chyběla kapitánka a nahrávačka Gregorová, kterou musela nahradit teprve sedmnáctiletá Kouřilová. Ta má přitom za sebou s áčkem pouhých pět tréninků a dva odehrané přípravné zápasy.“

Samotná Alena Kouřilová přiznala, že měla před utkáním obavy. „Nakonec to ale nebylo úplně nejhorší,“ oddechla si po svém premiérovém ostrém vystoupení v dospělém volejbalu, navíc hned proti aktuálně nejlepšímu českému týmu. „Řekla jsem si, že budu prostě hrát svou hru. Chyby určitě musejí přijít, ale nechtěla jsem se jimi moc zabývat. Rozdíl mezi dorosteneckým a seniorským volejbalem je velký, především v rychlosti hry.“

Třetí set opět vypadal dlouho na úspěch olomouckého týmu. Vysokoškolačky v něm vyhrávaly 16:11, 20:17 a ještě 22:20. V závěru měly ovšem opět navrch domácí hráčky, které využily svůj třetí mečbol a po výsledku 27:25 si vytvořily více než nadějnou pozici do odvety.

„Soupeř měl lepší útok, který se nám nedařilo ubránit. Zejména v koncovkách prvního a třetího setu se navíc projevila jeho větší zkušenost,“ hledala příčiny porážky nejzkušenější olomoucká volejbalistka Petra Chalcarzová, která při neúčasti Gregorové převzala i roli kapitánky.

Kormidelník Olomouce Jiří Teplý výkon svého celku i přes jasnou prohru nezatracoval. „Také my jsme se v posledních dnech věnovali hlavně zlepšování kondice. Kdybychom ale měli jednu zkušenější hráčku navíc, tak jsme vyhráli první set. Utkání se potom mohlo vyvíjet jinak. Soupeř nehrál příliš přesvědčivě, my jsme mu cestu za vítězstvím usnadnili množstvím chyb a příliš stereotypní hrou. Takové zápasy však potřebujeme, pro nás je to hlavně dobrá příprava,“ dodal.

Odveta semifinále v Olomouci je na programu 31. ledna od 17 hodin.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika