Hned od prvních minut bylo jasné, že utkání budou dominovat obrany obou týmů v čele se svými brankařkami. Jak Lenka Černá v dresu hostí, tak domácí Barbora Raníková ukazovaly své umění od začátku až do konce. Hlavně díky nim bylo po prvním poločase skóre 8:9.

Gólmanka Černá si přitom připsala i jeden úspěšný střelecký pokus, kdy kolegyni Raníkovou překonala přes celé hřiště. Veselí však ztratilo čtyřbrankový náskok, který si vypracovalo po sedmnácti minutách hry.

Vyhecovanost zápasu a namotivovanost všech hráček ukázal v plném světle druhý poločas. Skvělé zákroky brankářek, tvrdé fauly, krásné akce, hra nahoru dolů. K tomu se přidala skvělá atmosféra a oba týmy se překonávaly. Házenkářky Veselí si však stále udržovaly jedno až dvoubrankový náskok.
To se změnilo až s příchodem poslední desetiminutovky. Nejprve srovnala po pěkném průniku agilní Hrbková, načež poprvé dostala Zoru do vedení 21:20 nejlepší střelkyně zápasu Veronika Hejtmánková. Zřejmě rozhodující moment zápasu přišel v 55. minutě.

Po vyloučení domácí Uličné dostalo Veselí jedinečnou šanci zápas definitivně rozhodnout. Namísto toho však dvakrát skórovaly domácí a tato skutečnost znamenala silnou ránu pro psychiku interligového lídra.

„Zlomová byla naše přesilovka, kdy nám soupeř dal dva góly. Bylo to velmi laxně hrané, především od Štěrbové,“ káral hostující trenér Jiří Zerzáň své svěřenkyně. Z útlumu už se hostující hráčky nedostaly a Zora si ve skvělém tempu dokráčela až pro zasloužené standing ovation za důležité vítězství.

„Souhlasím s tím, že po většinu hry bylo Veselí nahoře. Ale hraje se šedesát minut a my jsme předvedli lepší kondici a psychickou odolnost. Dokázaly jsme se s tím nepříznivým vývojem vyrovnat,“ hodnotil vývoj zápas domácí kouč Lubomír Krejčíř.

„Trvalo nám hodně dlouho, než jsme si poradily s Lenkou Černou, která předvedla vynikající výkon do té doby, kdy se na něj soustředila. V momentě, kdy jsme si na ni našli cestu, tak jsme šli nahoru jak výkonem, tak výsledkově,“ dodal Krejčíř.

DHK Zora Olomouc – HC Veselí n. M. 27:23 (8:9)

Rozhodčí: Hájek, Macho. Vyloučení: 4 – 3. 7m hody: 5/5 – 5/2. Sestavy a branky: Olomouc: Raníková, Vyhlídalová, Kozáková – Hejtmánková 9/5, Kovačíková 2, Uličná 1, Kelarová 4, Hrbková 8, Goldová, Pašková, Dostálová 1, Selucká, Salčáková, Tomečková 2. Trenér Lubomír Krejčíř. Veselí: Černá 1, Zvoničová D., Sabaková – Kratochvílová, Velanová, Dorotíková 1, Zvoničová G. 2, Štěrbová 7/1, Jandásková, Vinyatynská 5, Chmelařová 4, Fleková 3, Kočí. Trenér Jiří Zerzáň.