O vyrovnanosti svědčí i fakt, že oba poločasy skončily na vlas stejně, poměrem 13:12 pro domácí celek.

Úvod zápasu naznačil celý jeho následný průběh. Přimočaré útoky Bratislavy a standardní hra Hanaček založená na důsledné obraně a vynikající brankářce. Tou nebyla protentokrát Raníková, která absentovala kvůli zranění, ale nahradila ji zkušená Vyhlídalová a to více než dobře.

Z první branky utkání se radovala bratislavská Petra Štětákové, která využila výhody prvního útoku. Po chybné rozehrávce Kovačíkové pak šly hostující hráčky do dvoubrankového vedení. Odskok hned na začátku odmítla nekompromisní Hrbková, která v zápase předvedla velkou herní i střeleckou univerzálnost.

Prvních deset minut utkání hráčky Zory dotahovaly jednobrankový náskok hostů, do vedení se domácí dostali až v minutě jedenácté po další brance Hrbkové. O minutu později zvyšovala za Zoru Martina Kelarová. Nejedná se o novou akvizici, nýbrž o čerstvě provdanou Šaškovou.

Hráčky obou týmů se přetahovaly i nádale, z velké snahy pramenil i velký počet individuálních chyb na obou stranách. Za ŠKP se prosazovala hlavně nejlepší střelkyně týmu a druhá nejlepší střelkyně soutěže Petra Beňušková. Závěr poločasu Dámy zvládly a do kabin se šlo za stavu 13:12.

V druhé půli se pokračovalo v nastoleném kurzu. Bratislavanky se dokonce dostaly do dvoubrankového vedení. Hráčky Zory se však dokázaly vyhecovat, i s mohutnou podporou domácího publika a v poslední pětiminutovce už jednoznačně kralovaly na palubovce. Slovenky finiš nezachytily a po zásluze odjížděly domů poraženy.

„V druhém poločase šli domácí nahoru, my jsme vyrovnali a šli do vedení, ale to bylo jednou a konec. To je málo na to abychom pomýšleli na úspěch venku, natož pak v Olomouci,“ řekl po zápase trenér ŠKP Štefan Katušák. Trenér domácích mohl být spokojenější.

„Je to nesmírně cenné vítězství. Nakonec se potvrdilo i to složení soupeře, které bylo za poslední měsíce daleko nejsilnější. O to je to ještě cennější. Bylo to nadprůměrné utkání,“ usmíval se Lubomír Krejčíř.

Házenkářky Zory čeká v nejbližsších dnech náročný program, už v pondělí se v českém poháru utkají s Priorem Olomouc. Poté Interligové utkání s Veselí a PVP s Pančevem.

DHK Zora Olomouc – ŠKP Bratislava 26:24 (13:12)

Rozhodčí: Skružný, Kavulič. 200 diváků. 7m hody: 4/4 - 4/2. Vyloučení: 2 - 1.
Sestava a branky Olomouce: Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 7/4, Růžičková, 1, Kovačíková 1, Uličná 1, Kelarová-Šašková 4, Hrbková 5, Pašková, Dostálová 3, Spíchalová, Salčáková, Gebre Selassie, Tomečková 4. Trenér: Lubomír Krejčíř
Bratislava: Vaverková, Podhradská - M. Školková 3, Cicmanová, Kochanová 1, Szöllösiová 5, Beňušková 6/2, Porubská 4, Súkenníková, Štetáková 3, Madarová, Z. Janšáková 2, H. Janšáková, Baloghová. Trenér: Štefan Katušák.