„Nabídku k podobným vystoupením dostávám většinou od kamarádů, nebo sponzorů. Vždycky rád přijedu něco ukázat,“ vysvětlil Ziedler.

Ježdění flatlandu už věnoval dvanáct let a stále trénuje každý den. Díky svým úspěchům si jej před sedmi lety všimli sponzoři, kteří mu zajišťují technickou a finanční podporu.

„Kolo mě ale zatím neuživí, spíš si tím přividělávám k zaměstnání. Jezdím ale pořád, o víkendu trvá trénik třeba i sedm hodin,“ řekl s úsměvem. Soustavný trénink se už projevil na umístění nejen v českých závodech, ale i v rámci světového poháru.

V roce 2005 obsadil 16. místo na mistrovství světa v Praze. „Snažím se jezdit tak, abych se technicky stále zlepšoval. Letos se chystám do Spojených států na X-Games, což je jeden z nejprestižnějších závodů,“ popsal své plány Ziegler.

Flatland jako volná cyklistická disciplína se jezdí skoro výhradně na malých dvacetipalcových kolech, podobných známým BMX. Jezdí se kdekoliv, kde je trochu volné rovné plochy bez nerovností, nebo v halách či tělocvičnách.

Hlavním cílem jezdců flatlandu není rychlost, ale kvalitní zvládnutí těžkých triků, obratů na předním i zadním kole, protáčení celého kola kolem osy řídítek, udržení rovnováhy při stání na místě a podobně.

Kvalita provedení se při soutěžích boduje. Na jezdce je při flatlandu kladen nárok především na cit pro rovnováhu a zkušenosti s prováděním jednotlivých figur.

Kola pro Flatland bývají oproti ostatním disciplínám lehčí a kratší. Vybaveny jsou širokými stupačkami, které jezdec využívá k držení rovnováhy a přešlapování přes rám kola.

Důležitou výbavou je také mechanismus zvaný Twister, který dovoluje protáčení řídítek okolo osy, aniž by se zamotala brzdová lanka. Flatlandové kolo lze pořídit za několik tisícovek, kvalitní provedení si však vyžádá investici hodně přes deset tisíc korun.