Souboj třetího a prvního celku v 18. kole interligy sliboval hodně, splnil ale ještě mnohem víc. Oběma celkům šlo o hodně a podle toho to na hřišti vypadalo.

Domácí snad poprvé v sezoně sáhli pro osobní obranu, které se dočkala Dittelová a pozorná obrana nesla ovoce v podobě těsného vedení.

Michalovce ale vždy dokázaly srovnat a kdyby proměnily dvě sedmičky v závěru, mohly jít do přestávky s lepším výsledkem než 11:11.

Úvod druhého poločasu ale přinesl vichřici pod střehu olomoucké haly a ta měla jméno Zora. Domácí totiž po šesti minutách poprvé odskočily na více než dvě branky, první desetiminutovku vyhrály 8:2 a rázem vedly 19:12.

Michalovce se tou dobou trápily se spoustou ztracených míčů a především v postupném útoku končily jejich finální přihrávky často v rukou domácích.

Hanačkám se rozstřílely do té doby mlčící spojky Vašková se Šaškovou, a i když Michalovce bojovaly do posledního dechu, nebylo síly, která by modrou vichřici v sobotu utišila.

Domácí se mohli opřít o výbornou práci v obraně v čele s neuvěřitelnou Lenkou Černou, důležitým kamínkem v mozaice vítězství bylo devět stoprocentních sedmiček z ruky Veroniky Hejtmánkové.

"V prvním poločase jsme udělali spoustu chyb, a tak si myslím, že tomu výsledek 11:11 odpovídal. Bohužel jsme se toho po přestávce nevyvarovali. Domácí nás převýšili a myslím, že po zásluze vyhráli," přiznal trenér Slovenek Dušan Daniš.

"Vyhrát s Michalovcemi se vždycky daří jen při super výkonech, přesto si myslím, že jsme mohli hrát ještě lépe," začal své hodnocení trenér DHK Olomouc Lubomír Krejčíř.

"Měli jsme mít v prvním poločase lepší účinnost střelby. Ve druhém poločase už se nám to podařilo a udělali jsme si rozhodující náskok."

DHK Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 26:22 (11:11)

Nejvíce branek: Hejtmánková 12/9, Šašková 5 - Cinová 6, Pajtašová 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 6:6. Sedmičky: 9/9:7/3. Diváci: 350.
DHK: Černá, Janíková - Hejtmánková 12/9, Šašková 5, Vašková 3, Dostálová 2, Tomečková 2, Spíchalová 1, Salčáková 1, Kovačíková, Narcisová, Hrbková, Kňourková, Selucká. Trenér Lubomír Krejčíř.