Potřetí v sezoně svůj osobní rekord vylepšila Pavlína Žižková. Její osobní maximum stačilo na druhé místo s minimální odstupem za Mirkou Knapkovou. „Sedm set metrů Pavla vedla. Ve duhé polovině se ale na první místo dostala Knapková,“ řekl k průběhu závodu trenér Petr Truhlář.

O další medaile se postarala v kategorii žen do 23 let Jana Vyhnánková, která skončila třetí. Bronz bral i dorostenec Vojtěch Schlimbach. Stejný kov vybojoval v lehkých vahách i Miroslav Vraštil, jenž ale vzhledem k přípravě na olympijskou kvalifikaci startuje za Duklu Praha.

Dařilo se i dalším olomouckým veslařům, kteří si na neratovickém šampionátu vylepšili osobní rekordy. Junior Josef Tetera skončil čtvrtý, své osobní rekordy v kategorii mužů do 23 let vylepšili Michal Diviš a Jiří Došlík, což stačilo na šesté a sedmé místo.

Na mistrovství republiky byly vyhlášeny také konečné výsledky Českého poháru ve veslování na trenažéru 2007/2008. Celkové vítězství si mezi ženami připsala Pavlína Žižková, stříbrnou pozici uhájili Jana Vyhnánková, stejně jako dorostenec Vojtěch Schlimbach a pohárovou sérii uzavírá Jiří Došlík se svým třetím místem.

Trenážerová sezona sice na domácí scéně skončila, olomoučtí závodníci však před sebou mají další starty. Žižková bude české barvy reprezentovat na mistrovství světa v americkém Seattlu, i když původně šampionát ve svých plánech neměla. „Nakonec se ale rozhodla, že poletí,“ dodal Truhlář.

Olomoučtí veslaři navíc budou ještě startovat na mistrovství Slovenska. „Původně jsme s tím nepočítali. Závody se ale konají zrovna v takovém hluchém období, kdy se nic nejede, tak si to chceme vyzkoušet,“ vysvětlil Truhlář.