Nejlépe si na plavebním kanálu u Mělníka vedla z olomouckých posádek dvojka bez kormidelníka juniorů Gefing, Doležel, která obsadila ve své kategorii druhé místo. "Navíc jejich dosažený čas 23:22,9 minuty by stačil mezi dospělými na skvělé čtvrté místo," upozornil olomoucký trenér Petr Truhlář. Dalším medailistou z olomouckého oddílu byl na skifu lehkých vah mužů Miroslav Vraštil, který obsadil 3. místo za bratry Vetešníkovými z Dukly Praha. "Tento výsledek je o to cennější, že to byl jeho první start na skifu po přestupu z nepárových disciplín," dodal Truhlář.

Trenéry obou posádek jsou Petr Truhlář a Zdeněk Vičík. Medaili si domů přivezla také dvojka bez kormidelníka dorostenců Vrána, Schlimbach vedená trenérem Zdeňkem Malíškem, která obsadila třetí místo. Z děvčat byla nejúspěšnější Pavlína Žižková ve skifu žen, která obsadila čtvrté místo. Již o tomto víkendu budou olomoučtí vodáci startovat na Jarních závodech v Brně.

Na začátku května je na programu mistrovství republiky ve skifu a dvojce bez kormidelníka v Račicích. Tyto závody jsou již nominační pro reprezentaci na zahraničních regatách.