Na mezinárodním poli prověřovali své kvality junioři nejprve na čtyřce bez kormidelníka. V sestavě Vít Slavík, Karel Běhal, Jakub Vrána a Vojtěch Schlimbach si přes rozjížďky vybojovali postup do druhého finále, kde skončili čtvrtí a celkově jim ve velmi silné konkurenci patřilo desáté místo.

Druhý den zasedli olomoučtí závodníci společně s pražskými kolegy do osmy. V této sestavě se umístili na konečné deváté příčce.

Na jižní Moravě se nejlépe dařilo mladším žačkám. Nejúspěšnější závodnicí byla Kateřina Hlaváčová, která vyhrála skif a spolu s Michaelou Kidovou byla první také na dvojskifu.

Třetí vítězství si připsala na čtyřce párové, která startovala ve složení Kidová, Hlaváčová, Spurná, Šimková a kormidelnice Grecmanová. Další vítězství přidala Kateřina Prchalová na skifu žaček starších.

Mezi chlapci zaznamenal úspěch Eduard Sklenář, který zvítězil na skifu žáků mladších. Jeho kolega Martin Kummer byl první na skifu žáků starších. Poslední olomoucké vítězství si připsali Martin Kummer a Petra Grohmannová na mix dvojskifu.

Další víkend čekají na olomoucké veslaře regaty v Hodoníně a Essenu.