„Takovou perličkou jsou tenisté z Ekvádoru nebo Indie. Přijede také početná skupina z Japonska," upozornil Ondřej Perůtka, předseda pořádajícího klubu.

Turnaj je však především určen pro mladé české tenisty.

„Chceme jim dát příležitost v mezinárodní konkurenci. Čeští tenisté tvoří zhruba čtyřicet procent účastníků, ale většina z nich musí nejprve projít kvalifikací," řekl Perůtka.

Turnaj začne o víkendu kvalifikací a hlavní turnaj se odehraje příští týden. Pořadatelé z Vésky se navíc dočkali povýšení.

„Turnaj pořádáme třetím rokem a byli jsme zařazeni do vyšší kategorie. Všechno přitom závisí na hodnocení hráčů nebo rozhodčích," poznamenal Perůtka.

Ve Vésce se tak sejde kvalitnější konkurence. „Na turnaj přijedou hráči ze druhé stovky žebříčku. Už je to velmi slušná úroveň," zmínil Perůtka.

Pořadatelé se snaží hráčům vytvořit co nejlepší podmínky.

„Každý má vzhledem k očekávaným vedrům neomezený příděl balené vody. Pro hráče chystáme i moravské pochutiny jako koláčky nebo uzené," poznamenal Perůtka.

Turnaj se odehraje na šesti kurtech. „K centrálnímu patří i tribuny zázemí a ozvučení," uvedl Perůtka.

Juniorský profesionální okruh ITF v současnosti začleňuje 390 turnajů ve 120 zemích.

„Juniorskou chlapeckou jedničkou byl v minulosti Ivan Lendl a první dívkou v žebříčku Hana Mandlíková. Dalšími mistry, a tedy nejlepšími hráči na světě, se postupem času stali například Martina Hingisová, Roger Federer, Anna Kurniková, Andy Rodick, Gabriela Sabatini, Marcelo Rios nebo třeba dnes již legendární Pat Cash," vyjmenoval Perůtka známá tenisová jména.