Na poslední utkání základní části extraligy proti Střešovicím se stěhujete z Čajkarény na halu Univerzity Palackého, kde proběhne pokus o překonání návštěvnického rekordu (zápas začíná ve 14.30). Jaká máte od soboty očekávání?

Cílem tohoto zápasu je přilákat fanoušky na olomoucký florbal. Rozhodně očekáváme i to, že ten zápas zvládneme a vyhrajeme. Do haly se těšíme.

Pro vás to bude návrat do sportovní haly po necelých pěti letech. Tehdy jste coby členka české juniorské reprezentace vybojovala bronz na mistrovství světa. Jaké máte na juniorský šampionát vzpomínky?

Pro mě je to zatím určitě největší úspěch kariéry, takže se do haly těším, protože na ni mám jenom ty nejlepší vzpomínky. Těším se na to, až se tam vrátím.

Někteří sportovci, například volejbalistky, říkají, že se jim v olomoucké sportovní hale, která je docela rozlehlá, moc dobře nehraje. Jaký názor na to máte vy?

Mně na mistrovství nepřišlo, že by měla nějaké netypické parametry, spíš naopak. Ta hala mi přijde tak akorát uzpůsobená sportu, jako je florbal. Nemusí tam přijít tisíce fanoušků, stačí, když přijde pár stovek a ta atmosféra je pořádná. Takže já si myslím, že pro florbal je to hala dobrá.

Nebudete tedy chystat nějaký trénink, abyste se na sobotní zápas v jiném prostředí připravily?

Já myslím, že ne. Rozměry hřiště budou pořád stejné, takže žádný speciální trénink nebude potřeba.

Lákáte hodně své kamarády a známé, aby se přišli na zápas podívat a pomohli překonat rekord, který činí 632 diváků?

Rozhodně. Nejlepším způsobem, jak pozvat fanoušky na zápas, je přes sociální síť Facebook. Vytvořily jsme i videoupoutávku, kterou se snažíme nalákat diváky, aby nám pomohli ten rekord překonat.

Jaký je váš odhad, kolik by v sobotu mohlo fanoušků dorazit?

V Olomouci na halu, kde hrajeme, chodí dost lidí a já doufám, že se nám ten rekord podaří překonat. Věřím, že dorazí dost lidí a že to bude stačit na to, abychom ten rekord překonali.

Skoro jistě se již dá tvrdit, že po základní části extraligy obsadíte sedmou pozici. Jak jste spokojeny s tímto výsledkem?

Vzhledem k průběhu sezony jsme na tom mohly být určitě lépe, protože jsme prohrály zápasy, od kterých se očekávalo, že vyhrajeme. Mohly jsme být tedy v tabulce určitě výš, ale na druhou stranu je důležité, že půjdeme do play-off. To je pro olomoucký florbal úspěch, vzhledem k tomu, že jsme loni hrály play-down.