V Praze na dráhovém šampionátu vybojoval dva mistrovské tituly a přidal i jedno druhé místo. Přemožitele olomoucký mladík nenašel v olympijském spurtu a ve stíhacím závodě na 2 kilometry. Druhé místo pak pomohl vybojovat družstvu složenému z nejlepších jezdců našeho regionu v závodě na 3 km.
„Ondra by se prosadil i v dalších závodech a určitě by přidal další medaile. Musel ale odjet na mezinárodní olympiádu mládeže do Záhřebu, kde reprezentoval Českou republiku,“ vysvětloval olomoucký trenér Jiří Kaňkovský a dodal, „vedl si tam skvěle a v obrovské konkurenci skončil v časovce jednotlivců šestý, když ho od zlata dělilo pouhých jedenáct sekund.“

I přes absenci Vendolského ale získali olomoučtí cyklisté ještě jednu dráhařskou medaili, když ve stíhacím závodě dvojic vybojovalo duo Kysel, Matoušek třetí místo. „Je to pro kluky vynikající výsledek. Ukazuje se, že olomoucké cyklistice vyrůstají další výborní jezdci,“ pochvaloval si trenér Kaňkovský.

Dresy MAPEI Cyklo Kaňkovský byly pořádně vidět i na mistrovství ČR na silnici, které se uskutečnilo v Račicích a Litoměřicích. V závodě jednotlivců sice skončily naděje Vendolského po defektu předního kola, ale olomoucký borec si všechno vynahradil v časovce jednotlivců. Na dvacetipětikilometrové trati rozhodovalo o mistrovském titulu pouhých pět sekund, které Vendolského odsunuly na druhou příčku.

V časovce se prosadilo i družstvo složené z jezdců čtyř týmů olomouckého regionu. Olomoucký Vendolský, Goláň ze Zábřehu, Kaduch z Hranic a prostějovský Filip si dojeli pro bronzové medaile.