„Lehce mi to nateklo a mám natažené vazy, takže teď mám klidový režim, musím to ledovat a uvidím, co to udělá do víkendu,“ říká osmadvacetiletý daviscupový reprezentant, který věří, že začátkem příštího týdne stihne alespoň odlet na australské turnaje do Sydney a Melbourne.

Jak moc vám zranění zkřížilo vaše tenisové plány?
V úterý jsem měl odlétat na turnaj do Dauhá, ale bohužel jsem se 26. prosince při posledním tréninku v Prostějově zranil, udělal jsem si lehčí výron kotníku, takže jsem odlet musel odložit. Čekám, jestli to bude dobré do konce týdne a pokud ano, tak letím v pondělí do Sydney. Potom bych samozřejmě hrál Melbourne.

Takže se opakuje loňský scénář, kdy jste byl v prosinci rovněž zraněný?
Tehdy to byly delší problémy. To jsem se zranil už na startu přípravy, na začátku prosince v Tatrách při kondičním soustředění. To bylo natolik velké zranění, že jsem začal trénovat až 5. ledna před přípravou na Melbourne. Tehdy to bylo zranění větší a horší. Teď je to taková menší komplikace, protože příprava probíhala, jak jsem si představoval. Vyléčil jsem poměrně dobře záda, kvalitně jsem potrénoval a myslel jsem, že všechno je připraveno na odlet.

Jak jste si zranění vlastně přivodil?
Při posledním tréninku v Prostějově jsme s Tomášem Berdychem hráli tréninkový set a špatně jsem dostoupl a bohužel jsem si jakoby přišlápl kotník. Lehce mi to nateklo a mám natažené vazy, takže teď mám klidový režim, musím to ledovat a uvidím, co to udělá do víkendu.

Když nestihnete odlet do Sydney, poletíte aspoň o týden později na kvalifikaci Australian Open do Melbourne?
Bude záležet, jestli odletím do Sydney, protože nechci letět vyloženě jen na kvalifikaci Australian Open nerozehraný, abych před tímto ostrým turnajem neměl žádný odehraný zápas. To bych nechtěl, takže buď to bude o víkendu dobré a poletím do Sydney, kde si zahraji kvalifikaci a rozehraji se, abych byl stoprocentní na Melbourne, nebo nepoletím vůbec.

Zranění vás víceméně provázejí celou kariéru. Takhle jste si start nové sezony zřejmě nepředstavoval.
Tak to samozřejmě ne. Příprava se mi zdála opravdu výborná, všechno klaplo tak, jak mělo. Bohužel se stalo. Je to trochu smůla, ale může to být jakoby ponaučení pro příště, že má člověk třeba něco udělat jinak. Stalo se, ale je to začátek roku, tak snad to není až tak hrozná brzda.

Máte stanoveny konkrétní cíle pro sezonu 2012?
Když se budeme bavit vyloženě o tenisových výsledcích, tak se chci vrátit do světové stovky a velkým cílem pro mě letos je dostat se na olympijské hry.

Momentálně figurujete na 140. místě žebříčku. Jak vysoko se budete muset posunout, abyste si zahrál na letních hrách v Londýně?
Uzávěrka na turnaj do Londýna je po Roland Garros, v době, kdy končí i prostějovský challenger. Nevím přesně, jaký je cut off takových turnajů, ale budu muset být kolem osmdesátého místa, možná i ještě v žebříčku o něco výš. Bude to náročné, ale já pro to udělám maximum.