Na vše pak z hlediště dohlížel světový rekordman a trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný. Jeho svěřenec Vítězslav Veselý z pražské Dukly předvedl nejhodnotnější výkon celého mítinku.

Výkonem 78.90 metru vyhrál velmi kvalitní závod oštěpařů a splnil B limit na mistrovství světa v Berlíně.

„Já jsem ale spokojený jedině s tím, že jsem porazil ostatní kluky. Jinak jsem se vlastně celou dobu srovnával,“ vysvětlil Veselý, proč jeho nejdelší pokus předvedl až v poslední, páté sérii.

„Kdyby dotáhl všechno tak jak měl, mohl tady v těch perfektních podmínkách klidně hodit 81 metrů. Ale on to dobře ví sám. Každopádně na to, že sezona teprve začíná tu všichni závodníci předvedli kvalitní výkony,“ potvrdil Železný.

Druhý Guzdek hodil 77.91 metru a třetí Frydrych 77.24. „Tři oštěpaři přes 77 metrů hned na začátku sezony, to už tady dlouho nebylo,“ pochválil své následovníky muž, který výkonem 98.48 metru stále drží platný světový rekord.

Zatímco největší mužská hvězda sledovala klání jen z pozice trenéra, Železného ženský protějšek, kterým byla účastnice loňských olympijských her v Pekingu Denisa Ščerbová-Rosolová, startovala hned ve třech disciplínách. V oštěpu se na úvod protrápila k výkonu 32.82 m.

„No nevím, po dnešku jsem trenérovi říkala, že se asi radši naučím pořádně tu dálku, než abych s tím oštěpem trapasila,“ neskrývala Rosolová zklamání.

„V Götzisu bych ale chtěla zkusit víceboj, udělat limit, abych se trochu uklidnila. Člověk pak ty limity honí a ono to nejde a nejde,“ potvrdila, že i přes nezdar chce v Berlíně startovat v sedmiboji.

Další dvě disciplíny už Rosolová v Olomouci ovládla. V trojskoku vyhrála za 12.59 metru, v dálce jí naměřili 648 centimetrů.

„V závěrečných pokusech mi nevycházel rozběh, bylo to asi z toho, že jsem byla unavená, šli jsme z plného tréninku,“ litovala. K limitu kategorie B jí chybělo dvacet centimetrů.

I tak ale byla dvaadvacetiletá závodnice SSK Vítkovice spokojená.

„Když se to podaří vyladit, tak by to letos mohlo lítat docela daleko, 648 na úvod sezony není vůbec špatné,“ prohlásila.

Z olomouckých atletů se v dobrém světle předvedl sprinter Ondřej Unzeitig, který na stovce obsadil třetí místo za 11.06 sekundy.

Druhé místo ve skoku vysokém si zajistil Dalibor Hon, který překonal laťku ve výšce 210 cm. Nad jeho síly byl tentokrát jihlavský Ondřej Stolín, který skočil ještě o pět centimetrů víc.

„215 dneska nebylo marných, mohlo by to jít, myslím, že je to příslib pro další závody,“ hodnotil úvodní klání sezony nenapodobitelný olomoucký výškař.

Z výsledků 38. ročníku velké ceny Olomouce

Muži: 100m: 1. Smola (Vítkovice) 10.98 s, 2. Lichý (Opava)11.05, Unzeitig (Olomou) 11.06, 400m: 1. Čelko (Kroměříž) 49.88, 2. Ošmera (Břeclav) 50.33, 3. Nohýnek (Univerzita Brno) 51.26. 1000m: Doubravský (Olymp Praha) 2:28.85, 2. Böhm (Opava) 2:32.87, 3. Kotouč (Vítkovice) 2:33.27. 1500m: Kourek (Nové Město n. M.) 3:53.21, 2. Vitner (Nové Město n. M.) 4:03.15, 3. Klička (Svitavy) 4:05.24. 110m př.: 1. Klus (Kroměříž) 15.53, 2. Formánek (Břeclav) 16.55, 3. Mikuška (Šternberk) 17.67. Oštěp: 1. Veselý (Dukla Praha) 78.90m, 2. Guzdek (Kroměříž) 77.91, 3. Frydrych (Dukla Praha) 77.24. Koule: 1. Tylče (Dukla Praha) 17.67 m, 2. Prášil (Olomouc) 17.07, Stašek (Univerzita Brno) 16.00. Disk: Arťuchov (Olomouc) 56.73 m, Stančík (havířov) 49.90, 3. Stašek (Univerzita Brno) 49.67. Výška: 1. Stolín (Jihlava) 215 cm, 2. Hon (Olomouc) 210, 3. Zelinka (Břeclav) 205. Tyč: 1. Pašiak (Zlín) 482 cm. Dálka: 1. Pírek (Kroměříž) 701 cm. Trojskok: 1. Kučera (Pardubice) 14.62 m.

Ženy: 100m: Hřivnová (Olymp Brno) 12.39 s, 2. Brázdilová (Uh. Hradiště) 12.45, Dubová (Šumperk) 13.05. 200m: Šutová (Kroměříž) 26.68. 400m: 1. Vašinová (Hranice) 61.00. 800m: 1. Hálová (Zlín) 2:14.06. Výška: 1. Nová (Lovosice) 170 cm, 2. Dudková (Olomouc) 170, 3. Meissnerová (Olomouc) 160. Tyč: 1. Pikartová (Olomouc) 3.60 m. Dálka: 1. Rosolová (Vítkovice) 6.48 m, 2. Šrámková (Vítkovice) 6.03, 3. Brázdilová /Uh. Hradiště) 5.85. Trojskok: 1. Rosolová (Vítkovice) 12.59 m, 2. Májková (Olymp Brno) 12.58, 3. Kubíková (Vítkovice) 12.05. Koule: 1. Grómanová (Vítkovice) 14.50 m. Disk: 1.Grómanová (Vítkovice) 43.01m. Oštěp: 1. Ogrodníková (Vítkovice) 47.69.

38. ročník Velké ceny města Olomouce - kompletní výsledky

60 m/Žákyně Rozběh1 w-2.0m

1. Koudelová Lucie (AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště) 8.05 s, 2. Pikartová Marie (AK Olomouc) 8.58, 3. Zatloukalová Barbora AK Olomouc 8.84, 4. Bičanová Nikol (AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště) 8.84, 5. Eichlerová Kateřina (AK Olomouc) 8.99, 6. Večeřová Michaela (AK Olomouc) 9.12, Dubová Adéla (TJ Šumperk) DQ

60 m/Žákyně Rozběh2 w-0.7

Černochová Martina AK Zlín 08.01s
Doležalová Eliška AK Zlín 08.62,
Zlatníková Lucie AK Olomouc 08.83,
Jurášová Lucie AK Olomouc 08.87,
Obručová Zuzana AK Zlín 09.00,
Pavlátová Tereza AK Šternberk 09.07,
Sluková Kateřina AK Olomouc 09.22

60 m/Žákyně Finále w-2.2

Černochová Martina AK Zlín 07.94 s
Koudelová Lucie AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 08.03
Pikartová Marie AK Olomouc 08.61
Doležalová Eliška AK Zlín 08.64
Jurášová Lucie AK Olomouc 08.85
Bičanová Nikol AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 08.91
Zatloukalová Barbora AK Olomouc 08.93
Zlatníková Lucie AK Olomouc 09.01

60 m/Žáci Rozběh1 w-2.7m

Kopečný Filip AK Olomouc 07.93 s
Smrža Jan AK Zlín 08.02
Vaňous Rudolf AC Prostějov 08.13
Morávek Radek AK Olomouc 08.13
Klapil Adam AK Olomouc 08.31
Vičar Ondřej AK Olomouc 08.35
Le Viet Milan Atletika Polička 08.50
Mikuláček Petr SK Přerov 09.03

60 m/Žáci Rozběh2 w-1.5

Staněk Jiří AK Zlín 07.93 s
Koutný Petr AK Olomouc 07.94
Frnka Jiří AK Olomouc 07.95
Dostálek Jiří AK Kroměříž 07.95
Halaš Adam AK Olomouc 08.32
Jiřík Roman AK Olomouc 08.32
Martuškevyč Ivan AK Olomouc 08.38
Kupka Michal AK Šternberk 09.05

60 m/Žáci Finále w-2.9

Kopečný Filip AK Olomouc 07.73 s
Koutný Petr AK Olomouc 07.89
Staněk Jiří AK Zlín 07.91
Smrža Jan AK Zlín 08.00
Frnka Jiří AK Olomouc 08.01
Dostálek Jiří AK Kroměříž 08.04
Vaňous Rudolf AC Prostějov 08.07
Morávek Radek AK Olomouc 08.44

100 m/Ženy Běh1 w-2.6m

Hřivnová Pavla ACP Olymp Brno 12.39 s
Brázdilová Lenka AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 12.45
Dubová Adéla TJ Šumperk 13.05
Šutová Eva AK Kroměříž 13.33
Úlehlová Klára SK Hranice 13.36
Domská Lucie TJ Šumperk DNF

100 m/Ženy Běh2 w-2.7

Běhalová Karolína SK Přerov 13.50 s
Kutrová Eliška JAC Brno 14.07
Kitnerová Dita ACP Olymp Brno 14.17
Blokšová Anita AK Šternberk 14.19
Šišmová Petra AC Prostějov 14.62
Neubauerová Blanka AHA Vyškov DNP

100 m/Muži Rozběh1 w-2.8

Zelinka Petr TJ Lokomotiva Břeclav 11.63 s
Kácel Aleš SK Přerov 11.93
Ulma Petr AC Moravská Slavia Brno 13.04
Krejčík Jakub AC Moravská Slavia Brno 13.17
Novotný Robert TJ Slezan Frýdek-Místek DNP

100 m/Muži Rozběh2 w-2.0

Unzeitig Ondřej AK Olomouc 11.37 s
Šmotek Jaroslav AK Kroměříž 11.39
Vičar Jan AK Olomouc 11.87
Korábečný Petr SKM Valašské Meziříčí 11.97
Vlasák Luboš AK Olomouc 12.27
Dragoun Robin AC Prostějov 12.43
Urban Jiří TJ Jiskra Otrokovice 12.96
Krejzlík Marek AC Moravská Slavia Brno 13.57

100 m/Muži Rozběh3 w-4.3

Hrabinec Radek AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 11.31 s
Nevtípil Tomáš AK Olomouc 11.55
Baran Jiří TJ Sokol Opava 11.65
Vrbka Vít AK Olomouc 11.97
Kopečný Jakub AK Olomouc 12.14
Pěček Lukáš SK Přerov 12.42
Dřímal Zdeněk AK Hodonín 12.47
Čech Jakub AC Prostějov DNP

100 m/Muži Rozběh4 w-2.1

Lichý Petr TJ Slezan Opava 11.21 s
Smola Jiří AK SSK Vítkovice 11.26
Štefek Michal TJ Slezan Frýdek-Místek 11.51
Lehnert Jakub AK Olomouc 11.63
Machálek David AK Zlín 11.71
Kocáb Vojtěch AC TRACK & FIELD Brno 11.73
Juránek Martin AC Moravská Slavia Brno 11.93
Hrazdil Ondřej AC Prostějov 11.95

100 m/Muži Finále w-0.5

Smola Jiří AK SSK Vítkovice 10.98 s
Lichý Petr TJ Slezan Opava 11.05
Unzeitig Ondřej AK Olomouc 11.06
Hrabinec Radek AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 11.08
Šmotek Jaroslav AK Kroměříž 11.15
Zelinka Petr TJ Lokomotiva Břeclav 11.26
Lehnert Jakub AK Olomouc 11.46
Nevtípil Tomáš AK Olomouc DNP

200 m/Ženy Běh1 w-0.1

Šutová Eva AK Kroměříž 26.68 s
Málková Zuzana AK SSK Vítkovice 27.13
Úlehlová Klára SK Hranice 27.17
Chlebíková Monika AC Čejkovice 27.61
Zbořilová Vendula AC Prostějov 29.16

200 m/Ženy Běh2 w-3.4

Kutrová Eliška JAC Brno 28.81 s
Kitnerová Dita ACP Olymp Brno 29.51
Blokšová Anita AK Šternberk 29.84
Ambrosová Aneta AC Moravská Slavia Brno 30.67
Šišmová Petra AC Prostějov DNP

200 m/Muži Běh1 w-2.4

Lehocký Lukáš AK SSK Vítkovice 23.14 s
Kocáb Vojtěch AC TRACK & FIELD Brno 23.53
Jančík František AC Prostějov 23.67
Dřímal Zdeněk AK Hodonín 24.18
Hrazdil Ondřej AC Prostějov 24.23
Hrabinec Radek AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště DNP

200 m/Muži Běh2 w-1.0

Baran Jiří TJ Sokol Opava 22.80 s
Mensah Brice USK Praha 23.12
Juránek Martin AC Moravská Slavia Brno 23.62
Pěček Lukáš SK Přerov 24.66
Krejčík Jakub AC Moravská Slavia Brno 25.39
Ulma Petr AC Moravská Slavia Brno 25.65
Urban Jiří TJ Jiskra Otrokovice 25.74
Krejzlík Marek AC Moravská Slavia Brno DNP

300 m/Žákyně Běh1

Jurášová Lucie AK Olomouc 44.95 s
Bičanová Nikol AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 46.26
Pospíšilová Kateřina AK Šternberk 46.52
Večeřová Michaela AK Olomouc 48.36
Cepníková Irena AK Šternberk 48.62
Trnková Jana AK Šternberk 49.74
Spurná Pavla AK Šternberk 49.96

300 m/Žáci Běh1

Smrža Jan AK Zlín 39.90 s
Jiřík Roman AK Olomouc 41.41
Dostálek Jiří AK Kroměříž 41.43
Le Viet Milan Atletika Polička 42.05
Vaňous Rudolf AC Prostějov 42.12
Pobeška Matúš AK Šternberk 43.23
Slezák David AK Olomouc 45.80
Sadil Jan AK Šternberk 48.98

400 m/Ženy Běh1

Vašinová Petra SK Hranice 61.00 s
Táborská Gabriela AK Olomouc 63.13
Neubauerová Blanka AHA Vyškov 66.23
Ambrosová Aneta AC Moravská Slavia Brno 67.45
Brázdová Lýdie TJ Nové Město na Moravě DNP

400 m/Muži Běh1

Čelko Tomáš AK Kroměříž 49.88 s
Ošmera Marek TJ Lokomotiva Břeclav 50.35
Nohýnek Martin VSK Univerzita Brno 51.26
Klus Petr AK Kroměříž 51.45
Lichý Petr TJ Slezan Opava 53.71
Broda Michal TJ Jäkl Karviná 54.63

400 m/Muži Běh2

Juránek Martin AC Moravská Slavia Brno 53.34 s
Kriško Jakub AK Olomouc 53.67
Vlček Václav AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 54.18
Muras Petr AK SSK Vítkovice 55.32
Michnáč Daniel AK Zlín 55.88
Boček Tomáš AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 57.73

800 m/Žákyně Běh1

Řečinská Klára AK Olomouc 2:24.40 min.
Ohnoutková Barbora AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 2:29.65
Pospíšilová Kateřina AK Šternberk 2:35.56
Raková Lada AK Olomouc 2:39.47
Henešová Barbora AK Zlín 2:41.50
Pokorná Kateřina SK Hranice 2:45.22
Brablecová Lucie AK Šternberk 2:46.13
Jurčíková Andrea TJ Uničov 2:50.35
Hybrantová Monika TJ Uničov 2:53.00

800 m/Ženy Běh1

Hálová Kateřina AK Zlín 2:14.06 min.
Hořáková Martina AK Kroměříž 2:22.81
Janoušová Radka TJ Nové Město na Moravě 2:24.13
Tlustá Helena TJ Nové Město na Moravě 2:26.38
Suráková Lenka AHA Vyškov 2:27.25
Neubauerová Blanka AHA Vyškov 2:28.74
Brandejská Monika TJ Šumperk 2:29.20
Krstevová Andrea TJ Sokol Opava 2:30.76
Planičková Lenka AK Olomouc 2:30.88
Klímová Ivana AK Olomouc 2:33.86

1000 m/Muži Běh1

Doubravský Petr PSK Olymp Praha 2:28.85 min.
Böhm Tomáš TJ Sokol Opava 2:32.87
Kotouč Martin AK SSK Vítkovice 2:33.27
Dobšík Jiří AC Moravská Slavia Brno 2:35.49
Miko Aleš AK SSK Vítkovice 2:36.45
Zimola Petr TJ Nové Město na Moravě 2:36.92
Klvaňa Martin AC TRACK & FIELD Brno 2:37.02
Doležel Ondřej AK Šternberk 2:38.00
Ludvík Radek AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 2:39.02
Dam David AK Olomouc 2:42.25
Vystrk Tomáš TJ Slezan Opava 2:42.76
Zajíc Jan AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 2:43.28
Němec Lukáš TJ Slezan Opava 2:43.84
Broda Michal TJ Jäkl Karviná 2:44.73
Zeman Marek AK SSK Vítkovice 2:46.29
Kadula Adam AK Olomouc 2:54.39
Válek František AK Olomouc 2:59.26
Bajza Jakub AK Kroměříž DNP

1500 m/Žáci Běh1

Sadil Martin AK Šternberk 4:31.27 min.
Morávek Radek AK Olomouc 4:40.93
Mlynařík Jiří AK Kroměříž 4:42.38
Janoušek Vojtěch TJ Uničov 4:47.31
Zeman Jakub AK Olomouc 4:50.84
Zaťko Tomáš SK Přerov 4:50.98
Cinegr Edgar TJ Uničov 5:00.53
Zapletal Radim AK Olomouc 5:03.33
Pospíšil Jan AC Prostějov 5:11.39
Kobza Ondřej TJ Uničov 5:12.31
Skoupý Jan AK Šternberk 5:25.81
Sadil Jan AK Šternberk 5:34.04

1500 m/Muži Běh1

Kourek Lukáš TJ Nové Město na Moravě 3:53.21 min.
Vitner Petr TJ Nové Město na Moravě 4:03.15
Klička Ondřej TJ Svitavy 4:05.24
Blaha Tomáš AK Kroměříž 4:06.00
Homoláč Jiří VSK Univerzita Brno 4:10.65
Bajza Jakub AK Kroměříž 4:15.29
Hřib Jakub AK Kroměříž 4:30.87
Hubáček Petr TJ Nové Město na Moravě DNF

100 m překážek/Žákyně Běh1 w-2.1

Koudelová Lucie AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 15.03 s.
Obručová Zuzana AK Zlín 18.15
Vašulínová Barbora AK Šternberk 18.16
Vytlačilová Tereza Atletika Polička 18.33
Pavlová Michaela AC Prostějov DNP

100 m překážek/Dorostenky Běh1 w-1.8

Tomková Helena SK Přerov 14.77 s.
Komrsková Aneta AK Zlín 15.83
Janeková Nicol Alžběta AK Zlín DNF

100 m překážek/Žáci Běh1 w-1.0

Šikling David AC Prostějov 15.18 s.
Londin Filip AC Prostějov 16.80
Mikuláček Petr SK Přerov 19.27

110 m překážek/Muži Běh1 w-2.9

Klus Petr AK Kroměříž 15.53 s.
Formánek Adam TJ Lokomotiva Břeclav 16.55
Mikuška Filip AK Šternberk 17.67
Panák Břetislav TJ TŽ Třinec 18.31
Zatloukal Ondřej TJ Šumperk 18.94

skok vysoký/Žákyně

Hamplová Markéta AK Olomouc 1.53 m
Tošovská Nikola AK Olomouc 1.50
Minxová Petra AK Olomouc 1.45
Pavlová Michaela AC Prostějov 1.45
Lešanská Hana AK Olomouc 1.45
Vašulínová Barbora AK Šternberk 1.40
Vytlačilová Tereza Atletika Polička 1.35
Mertová Nikola AK Olomouc DNP

skok vysoký/Ženy

Nová Magdalena TJ Lovochemie Lovosice 1.70 m
Dudková Lenka AK Olomouc 1.70
Meissnerová Žaneta AK Olomouc 1.60
Balůsková Adéla SK Přerov 1.55

skok vysoký/Žáci

Březka Jan AK Kroměříž 1.75 m
Mlynařík Jiří AK Kroměříž 1.70
Schön Michal AK Olomouc 1.50
Martuškevyč Ivan AK Olomouc 1.40
Smička Roman AK Olomouc DNP
Morávek Martin AK Olomouc DNP

skok vysoký/Muži

Stolín Ondřej Atletika Jihlava 2.15 m
Hon Dalibor AK Olomouc 2.10
Zelinka Petr TJ Lokomotiva Břeclav 2.05
Navrátil Marek AK Olomouc 2.00
Sommerschuh Jan TJ Lovochemie Lovosice 1.95
Koutný Tomáš AK Olomouc 1.85
Formánek Adam TJ Lokomotiva Břeclav 1.80
Mikuška Filip AK Šternberk 1.80
Juráš Petr AK Olomouc 1.75
Dragoun Robin AC Prostějov 1.70
Stündl Jakub AK Zlín 1.70
Gabriel Martin VSK Univerzita Brno DNP

skok o tyči/Ženy

Pikartová Nikola AK Olomouc 3.60 m
Valová Kateřina TJ Šumperk 3.40
Skopalová Kateřina ACP Olymp Brno 3.30
Chlebíková Monika AC Čejkovice 3.30
Drábková Lucie AC Čejkovice 3.30
Konečná Hana AK Olomouc 3.20
Morysková Aneta TJ Sokol Kolín-atletika 3.20
Slouková Andrea AK Olomouc 3.20
Harásková Dominika JAC Brno 3.00
Truksová Jana TJ Šumperk 3.00
Chlebíková Jana AC Čejkovice 3.00
Vrbová Kateřina AK Olomouc DNP

skok o tyči/Muži

Pašiak Adam AK Zlín 4.82 m
Chlebík Jaroslav AC Čejkovice 4.72
Lubenský Filip USK Praha 4.72
Štefek Michal TJ Slezan Frýdek-Místek 4.22
Dočkal Lukáš AK Olomouc 4.22
Šimeček Jakub TJ Sokol Opava 4.02
Anděl Jan AK Olomouc 4.02
Kuča Martin TJ Sokol Opava 3.82
Veverka Tomáš TJ Sokol Opava 3.82
Hrivnák Jan TJ Šumperk 3.62
Nevrkla Marek TJ Šumperk 3.62
Šrom Jan AK Olomouc 0

skok daleký/Žákyně

Opekarová Petra TJ Šumperk 4.97 m +0.0
Vytlačilová Tereza Atletika Polička 4.52 –0.7
Šrámková Zuzana AK Olomouc 4.47 –0.1
Zatloukalová Barbora AK Olomouc 4.44 –0.5
Eichlerová Kateřina AK Olomouc 4.30 –0.6
Vacíková Sára AK Olomouc 4.21 –0.5
Zlatníková Lucie AK Olomouc 4.13 –0.3
Spurná Pavla AK Šternberk 4.05 +0.3
Pavlátová Tereza AK Šternberk 3.95 –1.5
Sluková Kateřina AK Olomouc 3.92 –0.2
Osmanová Sára AK Olomouc 3.70 –0.8
Floriánová Aneta JAC Brno DNP

skok daleký/Ženy

Rosolová Denisa AK SSK Vítkovice 6.48 m +2.3 m
Šrámková Veronika AK SSK Vítkovice 6.03 +1.0
Brázdilová Lenka AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 5.86 +2.7
Neuschelová Monika AK SSK Vítkovice 5.69 +2.1
Komrsková Aneta AK Zlín 5.42 +4.5
Domská Lucie TJ Šumperk 5.35 +1.7
Kubíková Lucie AK SSK Vítkovice 5.11 +1.1
Polášková Markéta AK Olomouc 4.95 +2.2
Janeková Nicol Alžběta AK Zlín 4.94 +3.5
Blokšová Anita AK Šternberk 4.73 +2.3
Floriánová Aneta JAC Brno 4.67 +1.9
Běhalová Karolína SK Přerov 4.59 +1.1
Zbořilová Vendula AC Prostějov 0

skok daleký/Žáci

Koutný Petr AK Olomouc 5.50 m –0.1
Le Viet Milan Atletika Polička 5.26 –1.0
Klapil Adam AK Olomouc 5.17 –1.0
Vičar Ondřej AK Olomouc 5.03 –0.8
Sadil Martin AK Šternberk 5.02 –0.3
Mikuláček Petr SK Přerov 4.91 –1.1
Nemajer Lukáš AK Olomouc 4.40 –1.7
Kopečný Filip AK Olomouc DNP

skok daleký/Muži

Pírek Milan AK Kroměříž 7.01 m
Zelinka Petr TJ Lokomotiva Břeclav 6.78
Machálek David AK Zlín 6.59
Bartoš Michal VSK Univerzita Brno 6.57
Novotný Robert TJ Slezan Frýdek-Místek 6.17
Šogor Lukáš AK Šternberk 6.07
Kučera Vojtěch Hvězda SKP Pardubice 5.80
Břustek Miroslav AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště DNP

trojskok/Ženy

Rosolová Denisa AK SSK Vítkovice 12.59 m +1.9
Májková Lucie ACP Olymp Brno 12.58 +1.2
Kubíková Lucie AK SSK Vítkovice 12.05 +2.4
Floriánová Aneta JAC Brno 11.24 +2.7
Havelčíková Ivana AK Zlín 10.90 +2.0
Balůsková Adéla SK Přerov 10.77 +1.4
Mrvová Petra Hvězda SKP Pardubice DNP

trojskok/Muži

Kučera Vojtěch Hvězda SKP Pardubice 14.62 m +1.5
Zelinka Petr TJ Lokomotiva Břeclav 13.94 +0.9
Machálek David AK Zlín 13.86 +2.8
Honců Zdeněk TJ Lovochemie Lovosice DNP

vrh koulí 3kg/Žákyně

Kukelková Lucie TJ Sokol Opava 11.39 m
Novotná Hana AK Olomouc 10.39
Jonaková Karolína AC Prostějov 10.18
Pikartová Marie AK Olomouc 09.51
Hlavinková Veronika AK Olomouc 07.74
Jakubčová Monika AK Olomouc 06.60
Koukalová Monika AC Prostějov DNP

vrh koulí 4kg/Ženy

Grómanová Romana AK SSK Vítkovice 14.50 m
Pupíková Lucie ACP Olymp Brno 13.41
Maléřová Pavlína AK SSK Vítkovice 10.73
Navrátilová Lucie SK Přerov 10.39
Plachá Monika AK Olomouc DNP

vrh koulí 4kg/Žáci

Kosař Dominik AK SSK Vítkovice 13.11 m
Koudela Tomáš AK Olomouc 12.60
Březka Jan AK Kroměříž 11.98
Březina Jakub AK Olomouc 11.05
Dostálek Jiří AK Kroměříž 10.84
Odstrčil Jan AK Olomouc 09.80
Pobeška Matúš AK Šternberk 09.75
Gavor Filip AK Olomouc 09.68
Novotný Ondřej AK Olomouc 08.37
Hanák Michal TJ Sokol Opava DNP

vrh koulí 5kg/Dorostenci

1. Bárta Marek AO Slavia Havířov 16.19 m

vrh koulí 7,26kg/Muži

Tylče Jan TJ Dukla Praha 17.67 m
Prášil Ladislav AK Olomouc 17.07
Stašek Martin VSK Univerzita Brno 16.00
Novotný Petr AK Olomouc 15.22
Hübner Antonín TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 14.14
Jursa Luděk TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 13.79
Ošmera Marek TJ Lokomotiva Břeclav 12.61
Formánek Adam TJ Lokomotiva Břeclav 12.43
Anděl Jan AK Olomouc 10.90
Gabriel Martin VSK Univerzita Brno DNP

hod diskem 1kg/Ženy

Grómanová Romana AK SSK Vítkovice 43.01 m
Maléřová Pavlína AK SSK Vítkovice 37.41
Kubelová Jitka TJ Nové Město na Moravě DNP

hod diskem 1kg/Žáci

Kosař Dominik AK SSK Vítkovice 41.31 m
Novotný Ondřej AK Olomouc 39.14
Březina Jakub AK Olomouc 30.87
Odstrčil Jan AK Olomouc 30.37
Koudela Tomáš AK Olomouc DNP

hod diskem 1,5kg/Dorostenci

Bárta Marek AO Slavia Havířov 51.11 m
Novák Martin AK Olomouc 48.37

hod diskem 2kg/Muži

Arťuchov Leonid AK Olomouc 56.73 m
Stančík Jaroslav AO Slavia Havířov 49.90
Stašek Martin VSK Univerzita Brno 49.67
Pítr Ondřej VSK Univerzita Brno 46.58
Novotný Petr AK Olomouc 44.80
Moravec Libor TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 42.74
Novák Martin AK Olomouc 41.85
Kyzlink Rostislav AO Slavia Havířov 41.66
Koudela Jan AK Olomouc DNP

hod oštěpem 600g/Žákyně

Vytlačilová Tereza Atletika Polička 24.47 m
Hlavinková Veronika AK Olomouc 18.72
Jakubčová Monika AK Olomouc 18.06

hod oštěpem 600g/Ženy

Ogrodníková Nikol AK SSK Vítkovice 47.69 m
Valentová Michaela Atletika Poruba o.s. 35.65
Inochovská Aneta AK Olomouc 34.42
Kučerová Jana TJ Slezan Frýdek-Místek 33.23
Rosolová Denisa AK SSK Vítkovice 32.82
Zbořilová Vendula AC Prostějov 30.55
Hanáková Michaela TJ Sokol Opava 27.02
Svozilová Barbora ACP Olymp Brno DNP

hod oštěpem 700g/Dorostenci

1. Sklenář Martin AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště 61.15 m

hod oštěpem 800g/Muži

Veselý Vítězslav TJ Dukla Praha 78.90 m
Guzdek Miroslav AK Kroměříž 77.91
Frydrych Petr TJ Dukla Praha 77.24
Syrovátko Jan TJ Dukla Praha 72.67
Jílek Jaroslav Hvězda SKP Pardubice 70.04
Peňáz Pavel TJ Sokol Kolín-atletika 63.67
Hudeček Ondřej AC Čejkovice 59.33
Němeček Martin AC Čejkovice 51.56
Figalla Vilém AK Olomouc 48.69
Kotkolík Jakub AK SSK Vítkovice 47.61
Stündl Jakub AK Zlín 45.33
Veverka Lukáš AC Čejkovice 34.82