Tento tradiční atletický mítink odstartuje již v 10.00 Malou cenou žactva, která bude také nominací na Olympiádu dětí a mládeže.

Velká cena začíná ve 13.30 během žen na 100 m překážek a diskem mužů.

Letos poprvé se v programu objeví také kladiváři a kladivářky. V oštěpu se představí slovenský závodník Patrik Žeňúch s vynikajícím osobním maximem 84,83 m. Sekundovat mu bude také Jaroslav Jílek, který už má hozeno 81,44 m.

Ve výškařském sektoru se diváci mohou těšit na dva vynikající atlety – Báru Sajdokovou s osobním rekordem 184 cm a také na několikanásobného účastníka Hanácké laťky Matyáše Daleckého s nejlepším osobním výkonem 212 cm.

V kouli bude startovat bývalý olomoucký vrhač Martin Novák, který už letos poslal kouli do vzdálenosti 19,22 m.

Domácí barvy budou zastoupeny početnou sestavou v čele s Martinem Pokorným, který se objeví na své oblíbené trati 110 m překážek, kde již získal několik medailí na mistrovství republiky.

Dále bude v kouli startovat Jakub Héža, účastník juniorského mistrovství světa. Olomoucká mládežnická atletika bude zastoupena také spoustou velmi kvalitních atletů, kteří již vybojovali cenné kovy na juniorském mistrovství republiky (Lavrinčíková, Kubíčková, Hroch, Pospíšil, Horák nebo Šalman).

Hlavní závod celého dne – finále sprintu mužů na sto metrů – odstartuje deset minut po 15. hodině.