Velká Bystřice v minulém kole přivezla vítězství z Dvora Králové, které chtěla potvrdit na domácí palubovce. V cestě jí však stál Náchod, jenž se v posledních kolech neskutečně zvedl, když dokázal zvítězit na Chodově i doma s Litovlí.

Ve Velké Bystřici si tak Východočeši připsali třetí výhru v řadě a jsou blízko záchraně.

Naopak velkobystřický celek musí o setrvání v soutěži stále bojovat. Domácí vstoupili do sobotního zápasu skvěle a dostali se do pětigólového náskoku. Jenže soupeř z Náchoda dokázal do přestávky skóre snížit na pro ně přijatelné skóre 18:16.

„Mohli jsme klidně jít do vedení o šest až osm gólů, protože Náchod byl nalomený. Toho jsme ale nevyužili a soupeř potrestal naše chyby," komentoval průběh prvního poločasu trenér domácích Jaroslav Pazdera.

Ve druhém dějství domácí předvedli nejhorší výkon v sezoně.

„Padla na nás deka, takový výkon opravdu nepamatuji. Naše obrana byla jak ementál a ani gólman nás nepodržel," vysvětloval trenér Pazdera.

Z jeho svěřenců se nejvíce dařilo Jiřímu Mičolovi, který zaznamenal třináct branek. Jiří Skřídlo pak přidal dalších osm, na soupeře z Náchoda to však nestačilo. Východočeši díky blackoutu domácího celku ve druhém poločase skóre otočili a radovali se z důležitého vítězství o tři branky.

Velká Bystřice po druhé domácí porážce v řadě zůstává v prvoligové tabulce dvě kola před koncem sezony na deváté příčce.

„Jsme čtvrtí od konce, což by nám k záchraně mělo to stačit. Musíme však ještě zvládnout poslední dvě kola," prohlašuje kouč Pazdera.

Hanáky nejprve čeká zápas na Košutce a sezonu uzavřou domácí vystoupením se Šumperkem.

„V Plzni musíme předvést zlepšený výkon a zabojovat tak, jako se nám to povedlo ve Dvoře Králové," burcuje trenér Pazdera.

SK Velká Bystřice – HC TJ Náchod 31:34 (18:16)

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Branky ze 7m hodů: 8 – 0. Vyloučení: 2 – 7.

Velká Bystřice: Vydra, Hliněný – Kosina 2, M. Wolf, Pörsök 1, Prepsl 1, Barvíř, Mézl 3, Skřídlo 8/4, Balon 1, Strádal 1, Schneider 1, Mičola 13/4, Kovalák. Trenér: Jaroslav Pazdera.

Náchod: Kocián, Vaněček – Balcar 1, Hrachový 10, Galba 2, Osoba 5, Manych 3, Nosil 3, Bauer, Lojda 6, Klouček 3, Vítek 1. Trenér: Petr Šulc.

Další výsledky 20. kola: Košutka – Dvůr Králové 30:24, Zlín – Bystřice p. H. 35:28, Louny – Jičín B 29:25, Litovel – Šumperk 34:24, V. Bystřice – Náchod 31:34, Chodov – Karviná B 29:21.