Cesta na první zápas sezony nebude pro tým Velké Bystřice vůbec rychlá a snadná.

Louny jsou vzdálené více než tři sta šedesát kilometrů, a Hanáci tak budou muset vyrazit v neděli časně ráno.

„Tak daleko jsme ještě na zápas nikdy necestovali, budeme muset vyrazit někdy o půl šesté ráno. Uvidíme, co to s námi udělá a jak se s tím popereme,“ říká trenér Jaroslav Pazdera, který by raději sezonu startoval na domácí půdě.

„Bylo by to určitě lepší, ale musíme to brát, jak to je,“ říká.

Louny v loňské sezoně zvítězily v severočeské části druhé ligy. SK Házená Velká Bystřice zase v té severomoravské, a v neděli se tak setkají papírově vyrovnané celky.

„Louny jsou pro nás velká neznámá. Chtěli bychom, aby to byl vyrovnaný zápas, ale v sestavě, s jakou počítám, jsme ještě nehráli ani na jednom turnaji. Máme strašně moc marodů,“ upozorňuje Pazdera.

Rozsáhlá marodka ovlivnila i prvoligovou generálku Velké Bystřice, která se odehrála v Polance, kde Hanáci sehráli zápas druhého kola Českého poháru. Bystřici chybělo hned několik hráčů.

„Navíc se v desáté minutě zranil náš nejlepší hráč Radek Balon, který má otok kolena. Doufejme, že to do neděle bude dobré,“ přeje si Pazdera.

Oslabená Bystřice podala bojovný výkon, ale s Polankou nakonec padla v prodloužení.

S některými absencemi kouč Pazdera musí počítat i pro úvodní zápasy sezony.

„Ale my máme široký kádr. Kluci musejí zaskočit. Aspoň se poperou o místo v sestavě,“ říká kouč, který přiznává, že jeho týmu bude možná pár zápasů trvat, než se dostane do toho ideálního rozpoložení.

„Loňskou sezonu nás zdobila obrana, ale teď je to takové, že se ještě nesehrála. Uvidíme, co to udělá při tom prvním zápase,“ prohlašuje Pazdera, který v týmu přivítal čtyři nové hráče.

Na limitovaný přestup tým Velké Bystřice posílili Jiří Mičola a Radek Mézl ze Zubří a dále Dan Prepsl a Ondřej Kovalák z Kopřivnice.

„Musíme se s nimi sehrát. Uvidíme, jak to půjde v těch těžších zápasech, uvidíme, jak se kluci dají dohromady,“ říká kouč Hanáků.

Tým z Velké Bystřice si pro první sezonu v druhé nejvyšší soutěži nedává vysoké ambice.

„Chtěli bychom hrát důstojnou roli. Ideální, kdybychom byli někde v polovině tabulky,“ doufá kouč Pazdera.

Jaká bude nakonec realita hodně napoví nedělní duel v Lounech a o týden později domácí premiéra s juniorkou Karviné.