Na jezdce prestižní kategorie Elite je připraveno osm sekcí na Zámeckém náměstí a v přírodním areálu Skalka. Závodníci absolvují dvě kola a vítězem se stane biketrialista s nejmenším počtem trestných bodů.

„Biketrialové závody ve Velké Bystřici pořádáme zhruba šest let a již druhým rokem startujeme na Zámeckém náměstí, abychom závody příblížili veřejnosti," řekl ředitel soutěže Radek Janka z Biketrial klubu Olomouc.

Největší hvězdou, která se dnes divákům ve Velké Bystřici představí, by měl být hodonínský David Herka, který patří mezi domácí elitu.

„Nejlepší český jezdec Václav Kolář dal ale bohužel přednost závodům Světového poháru v Polsku," konstatoval Janka. Na startu však nebudou chybět ani borci ze Slovenska.

O přední umístění budou bojovat i jezdci pořádajícího BK Olomouc, kteří mají za sebou úspěšný start na prvním kole Evropského poháru. Stříbro získal Matěj Popelka v juniorech a Lukáš Janka v minimech. Na bronzovou medaili dosáhla Vendula Zapletalová ve feminách.

Kromě medailí se ve Velké Bystřici bude bojovat také o cenné nominační body do letošní reprezentace, a tedy i o místenky na mistrovství světa a Evropy.

Závodu se mohou zúčastnit i začínající jezdci a noví zájemci o tento sport, pro které je vypsána zvláštní soutěž.

Závod odstartují v 10 hodin jezdci kategorií Elite, Junior, Minime a Benjamin, o hodinu později jsou na programu Senior, Poussin a Femine a ve 12.30 Beginner a Hobby.

„Absolvování všech osmi kontrolních úseků závodníkům kategorie Elite trvá zhruba čtyři a půl hodiny," objasnil Janka, který si přeje, aby na sobotu vyšlo solidní počasí.

„První dva závody mistrovství republiky se jely za hustého deště. I když se biketrial jezdí za každého počasí, tak my doufáme, že v sobotu pršet nebude a pro závodníky i diváky to bude příjemnější," dodal na závěr Janka.